Tour de Femme 2020 – Danmarks bedst servicerede motionscykelløb for kvinder
Deltagerliste Tour De Femme 2020
Tilmeldte i 2020: 199
Placering Fornavn Efternavn Postnr. By Holdnavn Startnummer Tid Cykeltype
  Alice  Jensen   8000  Aarhus   Flying A&R    Standard 
  Anette  Tybirk  8382  Hinnerup  Team A Skålene    Standard 
  Anette  Stubberup  7500  Holstebro  Mejrup cykelklub    Standard 
  Anette  Hemmingsen  5471  Søndersø  Foxy Ladies    Standard 
  Anette  Karlsen  7500  Holstebro  Karlsen    Standard 
  Anette   Kondrup  8981  Spentrup  Rytteriet    Standard 
  Anita  Jacobsen  8250  Egå  Tryg og Nordea Liv&Pension Idrætsklub    Standard 
  Anita  Olesen  9510  Arden  Kageformene    Standard 
  Ann  Simonsen  7400  Herning  Flyvholm/ Simonsen    Standard 
  Anna  Tryk  6500  Vojens  Anna og Kis    Standard 
  Anne   Ø. nilsen  3256  Larvik  NoDa    Standard 
  Anne  Visholm  8600  Silkeborg  De Røde Heste    Standard 
  Anne   Ditlev  8370  Hadsten  TRF 2020    Standard 
  Anne Katrine  Nilars  8362  Hørning  TEAM ASTI    Standard 
  Anne Marie  Vestergaard  9560  Hadsund  Team cykelklub    Standard 
  anne marie   vilhelmsen  8000  Århus C  Team Vilhelmsen    Standard 
  anne marie  smitt  5230  Odense M  Smitti    Standard 
  Annelise  Poulsen  8270  Højbjerg  VOKSENTØSERNE    Standard 
  Annette   Schouboe  8270  Højbjerg  Proton ladies    Standard 
  Annette  Hyldgaard Kristensen  9620  Aalestrup  Sprinterne ;-)    Standard 
  Annette  Wind  6780  Skærbæk  2xWind    Standard 
  Annie  Kristiansen  8270  Højbjerg  Proton ladies    Standard 
  Astrid   Krog  8382  Hinnerup  Tittierne    Standard 
  Astrid  Ejlersen  7500  Holstebro  Team moster    Standard 
  Bente  Fallesen  8320  Mårslet  Fru F    Standard 
  Bente  Levesen  7080  Børkop  Pedalhønsene    Standard 
  Berit  Brose  6400  Sønderborg  Cykel for sjov    Standard 
  Birgit  Sørensen  8680  Gl.rye   B.S     Standard 
  Birgit  Elleberg  8250  Egå  Elleberg    Standard 
  Birgit  Egesbæk  8260  Viby J  JammerQuinder     Standard 
  Birgit  Nielsen  6840  Oksbøl  Livsnyderne    Standard 
  Birgitte  Jensen  9600  Aars  ..    Standard 
  Birgitte  Nielsen  8400  Ebeltoft  Sprinterne ;-)    Standard 
  Birgitte Dyrbye  Jensen  7080  Børkop  Pedalhønsene    Standard 
  Birte  Svendsen  7500  Holstebro  De Røde Heste    Standard 
  Birte  Bundgård  8210  Aarhus V  BBN    Standard 
  Birthe  Knudsen  2680  Solrød Strand  Skønne qvinder    Standard 
  Bodil  Abildgaard   8800  Viborg  JammerQuinder     Standard 
  Britt  Bjergen  9200  aalborg sv  Team Sundhedspedellen    Standard 
  Britta   Holst  9620  Aalestrup  Sprinterne ;-)    Standard 
  Britta  Jul Madsen  5471  Søndersø  Foxy Ladies    Standard 
  Charlotte  Steffensen  8981  Spentrup  Rytteriet    Standard 
  Christina  Voigt  8471  Sabro  Cyk’linderne    Standard 
  Christina  Flyvholm  7500  Holstebro  Flyvholm/ Simonsen    Standard 
  Christina  Kristensen  9500  Hobro  SIN & SPIN    Standard 
  Christina   Bonde Rasmussen  8210  Rønde  Team Bang og Bonde    Standard 
  Conny   Thomsen  8700  Horsens  Vi KAN    Standard 
  Ditte Sophie  Heise Carstensen  8000  Aarhus C  Team Als    Standard 
  Dorrit   Knudsen  9381  Sulsted  BMC    Standard 
  Dorte  Steen  8000  Århus C  De Flyvende Forstadsfruer    Standard 
  Dorte  Ladefoged  9560  Hadsund  Fjordpigerne 2020    Standard 
  Dorte  Jørgensen  8660  Skanderborg  Corridore    Standard 
  Dorte  Strunge  8680  Ry  Team Odder    Standard 
  DORTE  Nicolaysen  9000  Aalborg  Team Sundhedspedellen - DNI    Standard 
  Dorte  Stribolt  8260  Viby J  Strålerne    Standard 
  Dorte  Bak  8700  Horsens  Sved med vilje    Standard 
  Dorthe  Lassen  8464  Galten  cyk´linderne    Standard 
  Dorthe  Fogtmann  6200  Aabenraa  team Fogtmann    Standard 
  Dorthe Sølvkær  Ehlers  8240  Risskov  Strålerne    Standard 
  El Tempo Gigante  - løbskommisær  8541  Skødstrup  StoneBros.dk    Elcykel 
  Elisabeth  Lübeck  9560  Hadsund  Team cykelklub    Standard 
  Elisabeth  Kristensen  9890  Hjørring  Baghjul    Standard 
  Ellen bie  Jensen  8300  Odder  Ellen bie Jensen     Standard 
  Else   Ilsø  2680  Solrød Strand  Skønne qvinder    Standard 
  Else Fuglsang  Brouer  8700  Horsens  Sved med vilje    Standard 
  Ewa  Skifter  8981  Spentrup  Rytteriet    Standard 
  Gitte  Schulz  8723  Ølsted  Sporty Spice    Standard 
  Gitte  Lindgren  4200  Slagelse  gitte&aase    Standard 
  Gitte   Lund Bæk   8600  Silkeborg  Lundbaekki    Standard 
  Gitte  Svendsen  9370  Hals  Team Sundhedspedellen    Standard 
  Gitte  Møller  8000  Aarhus C  Gitte    Standard 
  Gitte  Harboe  6310  Broager  Cykel for sjov    Standard 
  Gitte Sander  Nørregaard  8520  Lystrup  Juniorklubben    Standard 
  Grethe  Olesen  8270  Danmark  VOKSENTØSERNE    Standard 
  Hanne  Henriksen  8382  Hinnerup  Team A Skålene    Standard 
  Hanne  Friis  8200  Aarhus N  Hannes    Standard 
  Hanne  Værum Sørensen  8200  Aarhus N  Team Hanne    Standard 
  Hanne-Birgit  Falkesgaard  7500  Holstebro  Falkesgaard     Standard 
  Heidi  Priess-Sørensen  8382  Hinnerup  Op på hesten igen    Standard 
  helene  munch-madsen  8420  Knebel  Helene    Standard 
  Helene F.   Olsen   6520  Toftlund  Team H&H    Standard 
  Helle  Johnsen  9000  Aalborg  Team Sundhedspedellen    Standard 
  Helle  Hansen  6800  Varde  Børges guld    Standard 
  Helle  Christensen  8464  Galten  cykel duoen    Standard 
  Helle  Krause  8860  Ulstrup  fordivikan    Standard 
  Henriette  Mikkelsen  9000  Aalborg  Team Sundhedspedellen - Henriette    Standard 
  Henriette   Thygesen  6780  Skærbæk  Team H&H    Standard 
  Henriette Wrang  Thomsen  8000  Aarhus C  De Flyvende Forstadsfruer    Standard 
  Herdis  Lange Sørensen  5491  Blommenslyst  Wien    Elcykel 
  Inge  Thomsen  8000  Aarhus C  Cykelmyggen    Standard 
  inger  hartvigsen  7500  holstebro  De Røde Heste    Standard 
  Ingrid  Bøye  8900  Randers C  Ingrid Bøye    Standard 
  Jane  Vilhelmsen  8420  Knebel  Team Vilhelmsen    Standard 
  Jane  Wenneberg  8600  Skanderborg  De seje søstre    Standard 
  Janne  Jensen  8920  Randers nv  Cykelmyggene    Standard 
  Janni  Wind  7500  Holstebro  2xWind    Standard 
  Jeanette  Simonsen  8382  Hinnerup  Team A Skålene    Standard 
  Jette  Sørensen  7500  Holstebro  Team moster    Standard 
  Jette Ø.  Jeppesen  8200  Aarhus N  Egå Risskov    Standard 
  Joan  Pedersen  8585  Glesborg  TRF2020    Standard 
  Joan Briks  Villadsen  8270  Højbjerg  De Flyvende Forstadsfruer    Standard 
  Jonna  Balle-Petersen  9382  Tylstrup  Cykelglæden    Standard 
  Jytte  Villumsen  8000  Århus C  VOKSENTØSERNE    Standard 
  Jytte   Watson Rasmussen  5000  Odense C  Wien    Standard 
  Katrine  Skov  8300  Odder  Tandem-tøserne    Standard 
  Kirsten  Holmgrün  8981  Spentrup  Rytteriet    Standard 
  kirsten  Børgesen  8732  Hovedgård  Vi KAN    Standard 
  Kirsten  Jespersen  6500  Vojens  Anna og Kis    Standard 
  Kirsten  Flou  9310  Vodskov  NoDa    Standard 
  kirsten  danielsen  6400  sønderborg  Sønderborgholdet    Standard 
  Krista  Pedersen  9560  Hadsund  SIN & SPIN    Standard 
  Kristine  Døhr  7080  Børkop  VI GØR DET SGU    Standard 
  Laila Dammark   Siggaard  7323  Give  De seje farmødre .     Standard 
  Lene  Brejnegaard   8420  Knebel  Molspigerne    Standard 
  Lene  Hansen  8270  Højbjerg  De Flyvende Forstadsfruer    Standard 
  Lene  Jungdal  9560  Hadsund  Fjordpigerne 2020    Standard 
  Lene  Rix  8543  Hornslet  Tandem-tøserne    Standard 
  Lene  Noes  8382  Hinnerup  Team A Skålene    Standard 
  Lene G  Jensen  8700  Horsens  Sved med vilje    Standard 
  Lene Østergaard  Jensen  8940  Randers SV  Cykelmyggene    Standard 
  Line  Monska  6700  Esbjerg  Team chocolade    Standard 
  Line   Holst Rosbjerg  8660  Skanderborg  TEAM ASTI    Standard 
  Line Kjær  Johansen  8300  Odder  Cyk’linderne    Standard 
  Lis   Klysner  8585  Fjellerup  TRF Pigen    Standard 
  Lis  Nielsen  9510  Arden   Kageformene    Standard 
  Lisbeth  Korsgaard  5471  Søndersø  Foxy Ladies    Standard 
  Lise   Dahl Christiansen  6100  Haderslev  Wien    Standard 
  Lise  Jensen  8200  Århus  Corridore    Standard 
  Lise  Bægaard  3250  Gilleleje  RikkeLise    Standard 
  Lise  Drescher  8240  8240  JammerQuinder     Standard 
  Lise Dahl  Christiansen  6100  Haderslev  Wien    Standard 
  Lise Lotte Dyrby  Andreassen  7000  Fredericia  Team chocolade    Standard 
  Lise-Lotte  Johansen  8543  HORNSLET  Gearkasserne    Standard 
  Lone   Simonsen  8300  Odder  Bjarne og Rolf    Standard 
  Lone  Beck Mortensen  7000  Fredericia  VI GØR DET SGU    Standard 
  Lone  Engelund Hjorth  8250  Egå  Top Ladies    Standard 
  Lone  Kjær  8382  Hinnerup  Team A Skålene    Standard 
  Lone  Knakkergaard  8700  Horsens  Sved med vilje    Standard 
  Lone  Toftgård  8240  Risskov  JammerQuinder     Elcykel 
  Lone  Frandsen  5450  Otterup  Team LOVI    Standard 
  Lone Elleberg  Justesen  8250  Egå  Elleberg    Standard 
  Lone kaalund   Thiel  9000  Aalborg  Team Sundhedspedellen    Standard 
  Louise  Erneberg  8382  Hinnerup  Op på hesten igen    Standard 
  Majbritt  Andersen  8660  Skanderborg  Bjarne og Rolf    Standard 
  Major Vandkanin  - cyklende vandbærer  8000  Kaninbjerget  StoneBros.dk    Standard 
  Malene  Andersen  8000  ÅRHUS C  Cyk’linderne    Standard 
  Margit  Halkjær Kristensen  8981  Mejlby  SIN & SPIN    Standard 
  Margit  Andersen  8260  Viby J  xray    Standard 
  Marianne  Smith  5400  Bogense  Wien    Standard 
  Marianne  Rebbe  7500  Holstebro  2xWind    Standard 
  Marianne  Christensen  8981  SPENTRUP  Rytteriet    Elcykel 
  Marianne  Nissen  6400  Sønderborg  Cykel for sjov    Standard 
  Marianne  Bang Fredensborg  8240  Risskov  Team Bang og Bonde    Standard 
  Marie Charlotte  Heise  6470  Sydals  Team Als    Standard 
  Marina Bakmand   Jensen  8420  Knebel  Marina    Standard 
  Marit  Nyholm  8240  Risskov  Tryg og Nordea Liv&Pension Idrætsklub    Standard 
  Merete  Gjerløv  8740  Brædstrup  Team Glad    Standard 
  Mette  Zacho Faursholt  8250  Egå  Top Ladies    Standard 
  Mette  Rytter Christensen  8981  Spentrup  Rytteriet    Standard 
  Mette  Burgdorf  8320  Mårslet  Burgdorf    Standard 
  Mette  Elmelund Svensson  8382  Hørning  Wien    Standard 
  Mette  Berg Riisager  7800  Skive  Baghjul    Standard 
  Mette Marie   Weinrich  8270  Højbjerg  De Flyvende Forstadsfruer    Standard 
  Nina  Koustrup  8840  Rødkærsbro  fordivikan    Standard 
  Nina Zacher  Sørensen   8560  Kolind   Fy og Bi    Standard 
  Pernille   Risager  8362  Hørning  Juniorklubben    Standard 
  Pia   Friis  8300  Odder  Bikemom    Standard 
  Pia  Laursen  8450  Hammel  TRF2020    Standard 
  Pia  Beyerholm  8370  Hadsten  Op på hesten igen    Standard 
  Pia Skrædderdal  Jensen  8981  Spentrup  Rytteriet    Standard 
  Randi  Nørgaard  8660  Skanderborg  Flying A&R    Standard 
  Rie  Pagh  9600  Aars  Sporty Spice    Standard 
  Rikke  Hougaard  8680  Ry  Hindbærsnitterne    Standard 
  Rikke   Holm  2860  Søborg  RikkeLise    Standard 
  Rikke  Østergaard  8920  Randers NV  Cykelmyggene    Standard 
  Sam   Reilly  5471  Søndersø  Foxy Ladies    Standard 
  Signe  Hyldgaard Hansen  8382  Hinnerup  Sprinterne ;-)    Standard 
  Sigrid  Antonsen  7500  Holstebro  Mejrup Cykel Club    Standard 
  Sigrun  Smith  8000  Aarhus C  Wien    Standard 
  Sissel  Ottosen  8000  Aarhus C  Børges guld    Standard 
  Siv  Bojesen  9510  Arden  Fjordpigerne 2020    Standard 
  Sofie  Kjærgaard Sørensen  8382  Hinnerup  Gearkasserne    Standard 
  Stinne Richter  Berg  8660  Ry  Hindbærsnitterne    Standard 
  susan  arent  5000  odense  gryesten.dk    Standard 
  Susanne  Riis  9560  Hadsund  Fjordpigerne 2020    Standard 
  Susanne  pedersen  8464  Galten  cykel duoen    Standard 
  Tilde  Dahlmann  9000  Aalborg  Børges guld    Standard 
  Tina  Høll  7000  Fredericia  TH-Regnskab    Standard 
  tina  gryesten  5000  odense  gryesten.dk    Standard 
  Tove   Lindhøj  8700  Horsens  De seje søstre    Standard 
  Tove Zacher  Sørensen  8410  Rønde  Fy og Bi    Standard 
  Trine  Clausager  9000  Aalborg  Team Sundhedspedellen    Standard 
  Ulla  Overgaard  8752  Østbirk  Team Glad    Standard 
  Ulla  Halkjær  9500  Hobro  SIN & SPIN    Standard 
  Vibeke  Sørensen  8230  Åbyhøj  Wien    Standard 
  Vibeke   Riis Hansen  5450  Otterup  Team LOVI    Standard 
  Vibeke Holmann   Opstrup   7500  Holstebro  Mejrup Cykel Club    Standard 
  Vicki  Christensen  9500  Hobro  Hjælperytterne    Standard 
  Aase  Hjaltason  8600  Silkeborg  gitte&aase    Standard