Tour de Femme 2017 – Danmarks bedst servicerede motionscykelløb for kvinder
Deltagerliste Tour De Femme 2017
Tilmeldte i 2017: 595
Placering Fornavn Efternavn Postnr. By Holdnavn Startnummer Tid
  Alice  Grøn Sørensen  6600  Vejen  De sejeste 2   
  Anette  Tybirk  8382  Hinnerup  Team A-skålene   
  Anette  Damgaard  8000  Århus C  Klippestuen   
  Anette  Berg  8300  Odder  Cykelkomponenten   
  Anette  Søgaard  6100  Haderslev  Team Mojn Ladies   
  Anette  Mühlbrand  8850  Bjerringbro  Lindberg Anno 1897   
  Anette   Vosgerau  8361  Hasselager  Familien på tur   
  Anette  Spottag  4000  Roskilde  gimp   
  Anette Eg  Koch  6440  Augustenborg  Ice-Ladies   
  Anette Skjødt  Kondrup  8981  Spentrup  LAK Design   
  Anita  Olesen  9510  Arden  Kageformene   
  Anita  Ahrenkiel  8381  Tilst  Team Mojn Ladies   
  Anita   Sandvej  5000  Odense C  Cyklisterne   
  Anita  Bidmann  8520  Lystrup  Os-der-kørte-i regn-sidste-år   
  Anja  Seppä  7100  Vejle  Vejletri   
  Anja  Riishede  7300  Jelling  Team Riishede   
  Anja  Amstrup  8960  Randers SØ  TheAmstrups   
  Anna  Vestergaard  8230  Åbyhøj  Team Wowk   
  Anna  Seeberg  8000  Aarhus C  Amiga   
  Anna Marie   Kristensen  8300  Odder  Cafeholdet Team Odder   
  Anna-Lise  Mortensen  8260  Viby J  Lise   
  Ann-Dorthe  Ødum  8940  Randers sv  Sundhedsplejen i Viborg   
  Anne   Ø. Nilsen  3292  Stavern, Norge  NO-DK   
  Anne   Vosgerau  8200  Aarhus N  Familien på tur   
  Anne  Rosborg  8000  Aarhus C  Team Asti   
  Anne  Foged Christensen  8464  Galten  Team AM   
  Anne  Bech  8230  Åbyhøj  Anne Bech   
  Anne   Hansen  7200  Grindsted  Team Voksentøserne   
  Anne  Vinther  8990  Fårup  Team LAM   
  Anne  Visholm  8600  Silkeborg  De Røde Heste   
  Anne Bilø  Hansen  8000  Aarhus C  Team Aarhus - Sydbank   
  Anne Eibye   Sloth  8240  Risskov  Gærdesmutterne   
  Anne Grethe  Mogensen  8240  Risskov  Cyk`linderne   
  Anne Holle  Thomsen  8270  Højbjerg  De Flyvende Forstadsfruer   
  Anne Katrine  Holst  8680  Ry  Malercrewet   
  Anne Marie  Vilhelmsen  8000  Århus C  Team Vilhelmsen   
  Anne Marie  Smitt  5230  Odense m  Smitti   
  Anne Marie Hindhede  Hindhede  8800  Viborg  Anne Marie   
  Anne Merete  Gade  8600  Silkeborg  Gødvad tøserne   
  Anne Mette  Christensen   8462  Harlev J  AMC   
  Anne Aarup  Mikkelsen  9560  Hadsund  TDT Himmerland   
  Annelise  Poulsen  8270  Højbjerg  marselis   
  Anne-Marie  Mortensen  8270  Højbjerg  Optimisterne   
  Annemette   Østergaard  8000  Aarhus C  Team Dueblå   
  Anne-Mette   Frederiksen  5250  Odense sv  Team Frederiksen    
  Anne-Mette  Andersen  8660  Skanderborg  MTM- motion-Byggeri   
  Annette   Petersen  6051  Almind  We Can Do It    
  Annette  Bomberg  8960  Randers  HJERTEHOLDET 2017   
  Annette  Kirkegaard  7100  Vejle  Skibet Chicks   
  Annette  Jensen  7130  Juelsminde  Team Gluds piger   
  Annette  Schouboe  8270  Højbjerg  Stråleklinikken   
  Annette Hammer  Jeppesen  8920  Randers nv  HAMMER   
  Annette Hyldgaard  Kristensen  9620  Aalestrup  Sprinterne ;)   
  Annette Pape  Gynthersen  5500  Middelfart  Team NCG   
  Anni  Povlsen  6051  Almind  Team Dagen Der På   
  Annica  Nørmølle-Hansen   8361  Hasselager  Bike for it    
  Annie  Kristiansen  8270  Højbjerg   K-OPI-S   
  Anny Storm   Stenbæk  6760  Ribe  Kongeå-sildene   
  Astrid  Krog  8382  Hinnerup  tittierne   
  Astrid  Ejlersen  7500  Holstebro  Team moster   
  Bananpindsvinet  - cyklende superhelt  8000  Aarhus C  3fisk   
  Barbara   Vestfalen  8600  Silkeborg  Gødvad tøserne   
  Belinda  Adserballe  8250  Egå  IMPACT   
  Bende  Svenningensen  8270  Højbjerg  Team Fighter Woman   
  Bente  Staub  6100  Hadersæev  Susdal   
  Bente   Jensby  9500  Hobro  Team fyrkat   
  Bente   Søndergaard  8700  Horsens  De sejeste   
  Bente  Serritslev  7470  Karup  Pedaltramperne   
  Bente  Holm  8800  Viborg  Det flade dæk   
  Bente   Bjerregaard  8240  Risskov  Klippestuen   
  Bente  Levesen  7080  Børkop  Pedalhønsene   
  Bente  Bregendahl  8700  Horsens  Firkløveret   
  Bente Vivi  Laursen  8310  Tranbjerg  Creme Fræserne   
  Benthe H.   Eriksen  8270  Højbjerg   Team ALene   
  Berglind  Knútsdóttir  6400  Sønderborg  Ice-Ladies   
  Berit   Larsen  8320  Mårslet  Venus   
  berit  otte  9500  sdr onsild  de 3 bukkebruser   
  Berit Rask  Thomsen  8270  højbjerg  TeamAlene   
  Betina  Smedegaard  6710  Esbjerg  Drachmann   
  Betina   Reinhold  8362  Hørning  Betina Bomstærk   
  Betina  Kristensen   9400  Nørresundby  Team Slowmotion   
  Betina Borg  Pedersen  8800  Viborg  TeamQ   
  Birgit  Sørensen  8680  Ry  BS   
  birgit  christensen  8920  randers nv  Team Råsted   
  Birgit  Mathiasen  8310  Tranbjerg  Team Mathiasen   
  Birgit  Egesbaek  8260  Viby J  EG   
  Birgit  Fiil  8940  Randers sv  Power4you   
  Birgith  Kongsvad  6650  Brørup  Kongeå-sildene   
  Birgitte  Jensen  9600  Års  girls4fun   
  Birgitte  Sørensen  8800  Viborg  Sundhedsplejen i Viborg   
  Birgitte  Nielsen  8400  Ebeltoft  Sprinterne ;)   
  Birgitte  Lund  8240  Risskov  Birgittes hold   
  Birgitte  Schack  7500  Holstebro  Team Schack   
  Birgitte  Barrutia  8541  Skødstrup  Pilepigerne   
  Birgitte  Dyrbye Jensen  7080  Børkop  Pedalhønsene   
  Birgitte   Svenningsen  6000  Kolding  We Can Do It    
  Birte  Steffansen  5853  Ørbæk  Team Steffansen   
  Birte  Skanderby Tromborg  9632  Møldrup  Cyklistforbundet Viborg   
  Birte   Møller  8400  Ebeltoft  Wilma   
  Birthe   Tønder Larsen  8220  brabrand  Trubi   
  Birthe  Lyhne  8700  Horsens  Metso   
  Birthe Højby  Hallund  8800  viborg  Team 2 hjul   
  Bodil  Sørensen  8320  Mårslet  Tour de Femme   
  Bodil   Madsen  8543  Hornslet  GoTur   
  Bodil  Abildgaard  8800  Viborg  JammerQuinder   
  Bodil Lind  Andersen  8520  Lystrup  Q turtles    
  Bodil Lynggaard  Ludwigsen  8300  Odder  Les femmes   
  Britt  Ljungström  8600  Silkeborg  JammerQuinder   
  Britt  Morville  8000  Aarhus  Amiga   
  Britt  Luna  8000  Aarhus C  LUNA   
  Britta  Holst  9620  Aalestrup  Sprinterne ;)   
  Britta  Boje  6580  Vamdrup  Bedstimedvind   
  Britta  Larsen  7330  Brande  Søsterne K   
  Britta   Fuhlendorff  7100  Vejle  Lido   
  Britta Haulrik  Mortensen  9620  Ålestrup  Team Simested   
  Britta Sandfeld  Ellegaard  7323  Give  Sammenholdet   
  Britta Ustrup  Mogensen  8530  Hjortshøj  TMC   
  Camilla  Lægsgaard  8800  Viborg  Hald Ege MTB   
  Camilla   Schou  8000  Aarhus C  Team RC   
  Camilla  Andersen  8000  Aarhus C  Team RC   
  Caroline  Hørlyck  8200  Aarhus N  Team Dueblå   
  Charlotte  Faurholt  8543  Hornsley  Goe ben   
  Charlotte  Thomsen  7182  Bredsten  Bredstentøserne   
  Charlotte  Koudal  8881  Thorsø  Charlotte Koudal   
  Charlotte  Falck Jensen  9500  Hobro  Team fyrkat   
  Charlotte   Johannesen  6000  Kolding  We Can Do It    
  Charlotte  Junge  8200  Aarhus N.  JUNGE   
  Charlotte  Rask  8600  Silkeborg  Malercrewet   
  Charlotte  Dupont  7100  Vejle  Skibet Chicks   
  Charlotte B.  Olsen  8541  Skødstrup  charlottebolsen   
  Charlotte Barnewitz  Bruun  6000  Kolding  We Can Do It    
  Charlotte Brønsted  Rasmussen  8641  Sorring  Bike for it    
  Charlotte Østergaard  Jørgensen  8800  Viborg  Sundhedsplejen i Viborg   
  Chenette  Thomsen  7323  Give  Sammenholdet   
  Christa   Meilandt  6392  Bolderslev  Team Meilandt   
  Christina   Birch  8210  Aarhus V  Familien på tur   
  Christina  Færch  8230  Åbyhøj  SGirls   
  Christina Just  Nielsen  8500  Grenaa  Talkompagniet    
  Christine  Ravn  8230  Åbyhøj  IMPACT   
  Claudine  Mørk  7100  Vejle  Skibet Chicks   
  Conni  Rugaard  8520  Lystrup  Rusen   
  Connie  Hybschmann  6240  Løgumkloster  Æ cykelpiche`   
  Connie  Pasgaard Mikkelsen  8340  Malling  BMI motion   
  Conny  N. Thomsen  8732  Hovedgård  VI VIL-VI KAN   
  Conny  Knudsen  7130  Juelsminde  Team Gluds piger   
  Conny  Aagaard  6640  Lunderskov  De sejeste 2   
  Cykelbørsten  - cyklende superhelt  8541  Skødstrup  StoneBros   
  Cykelsmeden  - tjenende ånd  8000  Aarhus C  StoneBros   
  Dagmar Frydensbjerg  Pedersen  8680  Ry  Det flade dæk   
  Desiree  Hansen  8320  Mårslet  Tour de Femme   
  Ditte  Carstensen   8000  Aarhus .  K-OPI-S   
  Dorethe  Tholstrup  8000  Århus C  THOLSTRUP   
  Doris  Kristensen  6500  Vojens  JOCK   
  dorit  mathisen  9550  mariager  de 3 bukkebruser   
  Dorte  Christensen  8362  Hørning  Dorte   
  Dorte  Hansen  8600  Silkeborg  Team D & K   
  Dorte  Jørgensen  8660  Skanderborg  Corridore   
  Dorte  Bojer  8500  Grenå  Team praksis   
  Dorte  Wiederholt  8800  Viborg  Sundhedsplejen i Viborg   
  Dorte  Mortensen  8700  Horsens  Team Søvind   
  Dorte  Fløjgaard  8600  Silkeborg  Sammenholdet   
  Dorte  Handberg  8210  Århus V  Team Handberg   
  Dorte  Drejer  9600  Aars  Smilla 1   
  Dorte  Belmann  8240  Risskov  K-OPI-S   
  Dorte  Stribolt  8260  Viby J  Stråleklinikken   
  Dorte Kold  Hastrup  8250  Egå  HJERTEHOLDET 2017   
  Dorthe  Mørup  8400  Ebeltoft  Les femmes   
  Dorthe  thousgaard  8680  ry  De skønne damer   
  Dorthe  Johnsen  6051  Almind  Almindtøserne   
  Ea  Dyrbye  8600  Silkeborg  Gødvad tøserne   
  Ea Mette  Jacobsen  8230  Åbyhøj  Den forbedrede bagtrop   
  Ebba  Bech  8600  Silkeborg  ny cykel   
  Elisabeth Høver   Rasmussen   8881  Thorsø   Team vi kan godt   
  Elly Hedegaard  Andersen  8660  Skanderborg  Johannelund   
  Else   Rasmussen  7100  Vejle  Lido   
  Else Kildevang  Madsen  6051  Almind  We Can Do It    
  Else Marie   Gyberg  8783  Hornsyld  Valkyrierne   
  Elsebeth Høgh  Jensen  9800  Hjørring  Høgh & Co   
  ElseMargrethe  Rasmussen  8660  Skanderborg  Mor & Datter   
  Emilie  Thomsen  6720  Fanø  Team Granvej    
  Emilie Frederikke  Mikkelsen  8362  Hørning  3 seje cykeltøser   
  Emma  Amstrup  8200  Aarhus N  TheAmstrups   
  Emma  Barrutia  8000  Aarhus  Pilepigerne   
  Eva  Ingemar  8400  Ebeltoft  Ebeltoft    
  Eva Bruun  Kjærsgaard  8960  Randers  Stråleklinikken   
  Fannie   Wang  8732  Hovedgård  Team MS-Svejseteknik    
  Gerda  Hougaard Jensen  8382  Hinnerup  Team Bagtrop   
  Gerda   Madsen  8500  Grenaa  GG-Grenaa   
  Gerda Brøchner   Jørgensen  8850  Bjerringbro  Pallisvej   
  Gitte  Andersen  8732  Hovedgård  Team GT   
  Gitte  Høgh  9620  Aalestrup  Fjordpigerne   
  Gitte  Møller  8000  Aarhus C  Møller   
  Gitte  Paaske  6560  Sommersted  Bedstimedvind   
  Gitte   Astrup  8850  Bjerringbro  Team Tud   
  Gitte  Grøn Andersen  9500  Hobro  Team fyrkat   
  Gitte  Isager-Nielsen  8680  Ry  Malercrewet   
  Gitte  Knudsen  7000  Fredericdia  Team NCG   
  Gitte  Vangsøe  5500  Middelfart  Team Vangsøe   
  Gitte  Lindgren  4200  Slagelse  start1953   
  Gitte Banner  Jespersen  8500  Grenaa  GG-Grenaa   
  Gitte Plønd  Sørensen  8400  Ebeltoft  Gitte Plønd   
  gladis  jørgensen  9500  hobro  de 3 bukkebruser   
  Grethe  Kristensen  7100  Vejle  Søsterne K   
  Grethe  Olesen  8270  Højbjerg  Team Voksentøserne   
  Grethe Roer  Pedersen  8500  Grenaa  DragonKweens   
  Gunhild Brinch   Lihn  7100  Vejle  Skibet Chicks   
  Hanna  Meilandt  6392  Bolderslev  Team Meilandt   
  Hanne  Rind  8800  Viborg  Sundhedsplejen i Viborg   
  Hanne  Andersen  6760  Ribe  Kongeå-sildene   
  Hanne  Andersen  5700  Svendborg  Riks og Mutti   
  Hanne  Bork  7323  Give  Give Cykelklub   
  Hanne  Poulsen  9610  Nørager  TDT Himmerland   
  Hanne  Thomsen-Mühlbrand  7280  Sdr. Felding  Lindberg Anno 1897   
  Hanne   Skjoldborg  8330  Beder  Olsen-tøserne   
  Hanne  Strunge  8585  Glesborg  Pure Fitness   
  Hanne   Henneberg  6091  Bjert  KBC   
  Hanne  Primdahl  8700  Horsens  Det flade dæk   
  Hanne  Henriksen  8382  Hinnerup  Team A-skålene   
  Hanne  Damgaard  8000  Aarhus C  Fru Damse   
  Hanne Brolin  Gade  8800  Viborg  Sundhedsplejen i Viborg   
  Hanne Hoffmann   Rosenberg  8653  Them  Rosenknop   
  Hanne W.  Svendsen  8680  Ry  Det flade dæk   
  Heidi  Olesen  8382  Hinnerup  Team Søften   
  Heidi  Waldemar  8680  ry  De skønne damer   
  Heidi  Høegh  8300  Odder  Høeghen   
  Heidi   Harreby Sørensen  8732  Hovedgård  De sejeste Q fra Hovedgaard   
  Heidi  Vosgerau  8660  Skanderborg  Familien på tur   
  Heidi  Sørensen  7680  Thyborøn  Team FMC Cheminova   
  Heidi Breitenstein  Jørgensen  6052  viuf  TEAM VIUF   
  Helene  Brinch Madsen  6880  Tarm  GoTur   
  Helene  Wedel  8250  Egå  HJERTEHOLDET 2017   
  Helene   Sandvad  8220  Brabrand  3. ETAPE 2017   
  Helene  Munch-Madsen  8420  Knebel  Helene   
  Helga  Helle Lauritzen  6660  Lintrup  Kongeå-sildene   
  Helle   Thomsen  7500  Holstebro  Helle Thomsen   
  Helle  Pedersen  7323  Give  Sammenholdet   
  Helle  Mikkelsen  8382  Hinnerup   HOG    
  Helle  Studsgaard Døssing  6862  Tistrup  TRIM´s stærkeste   
  Helle  Tørnæs  8250  Egå  Optimisterne   
  Helle  Møller  8270  Højbjerg  De Flyvende Forstadsfruer   
  Helle  Lynggaard  8400  Ebeltoft  Les femmes   
  Helle  Tryggedsson  8230  Åbyhøj  Os-der-kørte-i regn-sidste-år   
  Helle  Gundersen  9610  Nørager  TDT Himmerland   
  Helle Mathiesen  Christensen  7000  Fredericia  We Can Do It    
  Helle Sabroe  Bitsch  8270  Højbjerg  Cyk`linderne   
  Henriette   korneliussen  9610  Nørager  Team Frederiksen    
  Henriette Wrang  Thomsen  8000  Aarhus C  De Flyvende Forstadsfruer   
  Herdis Lange  Sørensen  5491  Blommelyst  Wien   
  Hrönn  Bliesmann  8200  Aarhus N  TBC   
  Ida  Vosgerau  8660  Skanderborg  Familien på tur   
  inga  holm  8320  mårslet  TDT Aarhus   
  Inge  Faaborg  8660  skanderborg  SÅDAN!   
  Inge  Hansen  6840  Oksbøl  OCTs Piger   
  Inge  Helle  6771  Gredstedbro  Kongeå-sildene   
  Inge M  Andersen  5000  Odense  Søsterne K   
  Inger Margrethe  Hauge  9620  Aalestrup  Team Simested   
  Ingrid  Bøye  8900  Randers C  Ingrid Bøye   
  Ingrid  Søndergård  8600  Silkeborg  Proud to be a nurse   
  Irene  Rasmussen  4200  Slagelse  Aktiv naturvelvære   
  Irene  Holst  8500  Grenå  Pure Fitness   
  Íris Brynja  Pétursdóttir  8464  Galten  Ice-Ladies   
  Jane  Wenneberg  8660  Skanderborg  De sejeste   
  Jane  Larsen  8600  Silkeborg  Sejetøser   
  Jane Bastrup  Kræmer  8260  Viby J  MIR   
  Jane Sommer  Christensen  6300  Gråsten  Æ cykelpiche`   
  Jane V.A.O.  Vilhelmsen  8220  Brabrand  Team Vilhelmsen   
  Janie   Petersen  8632  Hovedgård  A-Team   
  Janne  Kristensen  9640  Farsø  Smilla   
  Janne  Bjerring  8260  Viby J  IMPACT   
  Janne Sig   Olsen  8270  Højbjerg  Olsen-tøserne   
  Janni  Nørmølle-Hansen   8361  Hasselager   Bike for it    
  Jannie Manly  Frederiksen  8500  grenaa  Team praksis   
  Jeanet  Simon  8362  Hørning  Team RC   
  Jeanette  Simonsen  8382  Hinnerup  Team A-skålene   
  Jeanette  Tryk  6100  Haderslev  Team Mojn Ladies   
  Jeanette Schmidt   Kjær  8000  Aarhus C  IMPACT   
  Jeanne  Nissen  8362  Hørning  Team Unicorn   
  Jenny  Friis  8210  Aarhus V  team Jenny   
  Jette  Mortensen  8200  Aarhus N  Creme Fræserne   
  Jette  Falk  9600  Aars   Smilla1   
  Jette   Jansson  8920  Randers   Jette J   
  Jette   Svenningsen   9260  Gistrup  Rigtige kvinder   
  Jette  Kirkegaard  8362  Hørning  3 seje cykeltøser   
  Jette  Sørensen  7500  Holstebro  Team moster   
  Jette Nørgård  Kristoffersen   8329  Mårslet  De vedholdende   
  Jette Therese  Holm  8520  Lystrup  Creme Fræserne   
  Joan  Jørgensen  8732  Hovedgård  De sejeste Q fra Hovedgaard   
  Johanne Marie  Nielsen  8000  Aarhus  Team RC   
  Jonna  Balle-Petersen  9382  Tylstrup  BMC   
  Julia  Dalgaard  8660  Skanderborg   SGirls   
  Julie  Kracht  8340  Malling  Cyk`linderne   
  Julie Just  Nielsen  8500  Grenaa  Talkompagniet    
  Jytte  Rasmussen  5000  Odense C  Wien   
  Jytte  Larsen  9600  Aars  Bike for it    
  Jytte  Pedersen  8240  Risskov  Rusen   
  Kamma  Bidstrup  8240  Risskov  Max go´e ben   
  Karen  Wolthers  8700  Horsens  A-Team   
  Karen  Clausen  8260  Viby J  Team Skiarena   
  Karen M  Riis  7173  Vonge  Søsterne K   
  Karen Norlyk  Hjort  6200  Åbenrå  KAN   
  Kari  Overhalden  7100  Vejle  Skibet Chicks   
  Karin   Bonde  6300  Gråsten  Æ cykelpiche`   
  Karin   Mikkelsen  7323  Give  KANSE   
  Karin   Brændstrup  8220  Brabrand  Q turtles 2   
  Karin  Jespersen  7470  Karup  Pedaltramperne   
  Karin  Kracht  8230  Aabyhøj  Cyk`linderne   
  Karin  Bonde Storm  5491  Blommenslyst  Svigerinderne   
  Karin  Sutherland  8210  Aarhus  The riders   
  karin  Thøgersen  8382  hinnerup  Team suzuki   
  Karin  Laursen  8362  Hørning  Cykelmyggen   
  Karina  Palmquist  8200  Aarhus N.  JUNGE   
  Karina   Dalgaard Jensen  8250  Egå  Kadaljen   
  Katharina  Hammer  8600  SIlkeborg  Jepsen   
  Kathrine  Nørgaard Hansen  8000  Aarhus C  Team Voksentøserne   
  Katrine   Aamand   8000  Århus   Team Nohrlund   
  Kersti  Brauner  8600  Silkeborg  tøser   
  Kia Birkelund  Sveistrup  9500  Hobro  MEDVIND   
  Kirsten  Gylling  8444  Balle  Pure Fitness   
  Kirsten  Wiederholt  9000  AALBORG  TDT Himmerland   
  Kirsten  Pedersen  5000  Odense C  Wien   
  Kirsten  Flou  9310  Vodskov  NO-DK   
  Kirsten   Johansen   7323  Give   Give Cykelklub   
  Kirsten  Børgesen  8732  Hovedgård  VI VIL-VI KAN   
  Kirsten   Rathkjen  6990  Ulfborg  Vesterhavsbrus   
  Kirsten Balsen  Boisen  6070  Christiansfeld  We Can Do It    
  Kirstine  Svenningsen  6000  Kolding  We Can Do It    
  Krista  Pedersen  9560  Hadsund  SIN & SPIN   
  Kristina  Krogh  8260  Viby  Team D & K   
  Kristine  Hornum  8355  Solbjerg  Team tapas and   
  Laila  Harbo  8530  Hjortshøj  Madone   
  Laila Bak  Knudsen  8660  Skanderborg  Team Baghjul   
  Laila Nors  Rebstrup  9000  Aalborg  Team Slowmotion   
  Laura Marie  Poulsen  8000  Århus  Team Aarhus - Sydbank   
  Lena  Buus  8270  Højbjerg  De Flyvende Forstadsfruer   
  Lene  Hansen  8270  Højbjerg  De Flyvende Forstadsfruer   
  Lene  Noe  6950  Ringkøbing   De Flyvende Forstadsfruer   
  Lene  Bøcker  8000  Aarhus C  Bøckers Bike   
  Lene  Kræmer  6100  Haderslev  Team Mojn Ladies   
  Lene  Gruhn  9620  Aalestrup  Team Simested   
  Lene   Krogh  6000  Kolding  We Can Do It    
  Lene  Noes  8382  Hinnerup  Team A-skålene   
  Lene  Hansen  8900  Randers  Power4you   
  Lene  Knudsen  8850  Bjerringbro  Sundhedsplejen i Viborg   
  Lene  Andersen  7323  Give  Sammenholdet   
  Lene   Brogaard  8850  Bjerringbro  Team Tud   
  Lene  Staub jensen   8355  Solbjerg  Team tapas and   
  lene  foss  8362  hørning  ude-motion   
  Lene  Petersen   8260  Viby J  Team Skiarena   
  Lene  Hougaard Koch  8600  Silkeborg  Team Bagtrop   
  Lene  Holm  8270  Højbjerg  Girls on Bikes   
  Lene   Lange  8700  Horsens  Firkløveret   
  Lene Chetan  Jensen  8000  Aarhus C  "glæde 2017"   
  Lene Møller  Holm  6950  Ringkøbing  De Flyvende Forstadsfruer   
  Lene Rewitz  Søndergaard  8450  Hammel  Team vi kan godt   
  Lene Skolander  Fischlein  6040  Egtved  We Can Do It    
  Lenette  Olsen  8410  Rønde  Os-der-kørte-i regn-sidste-år   
  Lillian  Simonsen  8270  Højbjerg  Team Voksentøserne   
  Lillian  Krog  7800  Skive  Lillian   
  Linda   Dahl Christensen   6040  Egtved  Dahl Christensen    
  Linda  Lauridsen  8900  Randers C  Therese   
  Linda  Veggebro  8732  Hovedgård  Team Eye   
  Linda  Rubinke  6000  Kolding  We Can Do It    
  Linda Madsen  Skorstengaard  8382  Hinnerup  Stråleklinikken   
  Line  Knoth  6950  Ringkøbing  KNOTH   
  Line   Meilandt  8220  Brabrand  Team Meilandt   
  Linette  Nørgaard  9670  Løgstør  Smilla2   
  Lis  Nielsen  9510  Arden  Kageformene   
  Lis Blond  Povlsen  8410  Rønde  Q turtles    
  Lis Helene   Andersen   8260  Viby   Lis & Lone    
  Lisa Mollerup  Nielsen   7680  Thyborøn  Team FMC Cheminova   
  Lisbeth  Lyhne  7400  herning  Team Lyhne   
  Lisbeth   Brøndum  8000  Århus C  Venus   
  Lisbeth  Kjeldgaard  8800  Viborg  Sundhedsplejen i Viborg   
  Lisbeth  Brøndum  5000  Odense C  Træstammen fra Torrild   
  Lisbeth  Førslev  6051  almind  TEAM VIUF   
  Lisbeth  Schjødt Rasmussen  8240  Risskov  Team Aarhus - Sydbank   
  lisbeth  skousen svendsen  7080  børkop  Skousensvendsen   
  Lisbeth  Worre Pedersen  8300  Odder  De Gode Nødder   
  Lise  Drescher  8240  Risskov  JammerQuinder   
  Lise  Bülow  9632  Møldrup  SIN & SPIN   
  Lise Dahl   Christiansen  6100  Haderslev  Wien   
  Lise Jensen  Andersen  8200  Aarhus N  Corridore   
  Lizette   Yde Frederiksen  6715  Esbjerg  Team Frederiksen    
  Loiuse Kaas  Hansen  8260  Viby J  3 seje cykeltøser   
  Lone  Jensen  8800  Viborg  TeamQ   
  Lone  Haugaard  8382  Hinnerup  JENSEN CYKLER   
  Lone  Thomsen  4200  Slagelse  HUA   
  Lone  Roesholm  8800  Viborg  Søstrene GAK   
  Lone  Andersen  9500  Hobro  Au2parts   
  Lone  Brandtoft  8660  Skanderborg  Batbalance   
  Lone  Sommer  8732  Hovedgård  De sejeste Q fra Hovedgaard   
  Lone  Pedersen  9610  NØRAGER  TDT Himmerland   
  Lone  Laursen  9620  Aalestrup  Team Simested   
  Lone  Mortensen  9620  Aalestrup  Team Simested   
  Lone  Møjbæk  9510  Arden  MEDVIND   
  Lone  Olsen  8250  Egå  Gærdesmutterne   
  Lone Skole   Sørensen   9310  Vodskov  Lis & Lone    
  Lotte  Fonnesbæk  9600  Aars  girls4fun   
  Lotte  Madsen  8240  Risskov  Max go´e ben   
  Louise  Hansen  9500  Hobro  Team LAM   
  Louise  Miskow  8700  Horsens  Team Miskow   
  Louise  Vandel  8000  Aarhus C  Den forbedrede bagtrop   
  Louise  Nørgaard  5500  Middelfart  Team Lou   
  Louise  Bruun  8220  Brabrand  3. ETAPE 2017   
  Louise Fruekilde  Nielsen  9620  Aalestrup  Team Simested   
  Louise Kondrup  Sørensen  9000  Ålborg  LAK Design   
  Maiken Evald   Maretti  8800  Viborg   Sundhedsplejen i Viborg   
  Maja  Eriksen  6000  Kolding  Team Eriksen   
  Maja   Andersen  9574  Bælum  TDT Himmerland   
  Major Vandkanin  - cyklende superhelt  0003  Hareskoven  3fisk   
  Malene  Kristensen  8000  Århus  JOCK   
  Malene Bjerg  Jensen  8000  Århus  Os-der-kørte-i regn-sidste-år   
  Malene Due  Andersen   8740  Brædstrup  Cyk`linderne   
  Margit  Sønnichsen  7100  Vejle  MS   
  Margit  Graversen  8850  Bjerringbro  Stråleklinikken   
  Margit  Sørensen  6670  Holsted  Kongeå-sildene   
  Margit Halkjær   Kristensen  8981  Spentrup   SIN & SPIN   
  Margit Holst  Andersen  8260  Viby J  Stråleklinikken   
  Margrethe  Kristensen  7182  Bredsten  Volleykonerne   
  Margrit  Holst  8783  Hornsyld  Valkyrierne   
  Maria  Brems  7080  Børkop  Cyclingmom    
  Marian Margrethe  Tøstesen  6840  Oksbøl  OCTs Piger   
  Mariane  Jensen  6000  Kolding  Wien   
  Mariann  Mikkelsen  8230  Brabrand  GoMors   
  Mariann Vang  Christensen  8250  Egå  Team Vang   
  Marianne  Andersen  9000  Aalborg  Team Slowmotion   
  Marianne  Skov Krøtel  8210  Aarhus V  Amiga   
  Marianne  Brodersen  8500  Grenaa  Pure Fitness   
  Marianne  Holmark  8250  Egå  Team Aarhus - Sydbank   
  Marianne  Andersen  8783  Hornsyld  Os fra Hornsyld   
  Marianne  Sørensen  8752  Østbirk  Marianne Sørensen   
  Marianne  Smith  5400  Bogense  Wien   
  Marianne  Ravn  8660  Skanderborg  De Gode Nødder   
  Marianne Holst  Jakobsen  7500  Holstebro  Marianne Holst    
  Marianne Munk  Larsen  2770  Kastrup  Team Huxi   
  Marianne Nykjær  Madsen  8530  Hjortshøj  Rusen   
  Marianne Trosborg  Brandt  8660  Skanderborg  SÅDAN!   
  Marie  Steffansen  7400  Herning  Team Steffansen   
  Marina   Bakmand Jensen   8420  Knebel  MBJ    
  Marlene  Ahlgreen  8300  Hou  Team Unicorn   
  Maybritt  Dyring  7100  Vejle  Skibet Chicks   
  Merethe  Alexandersen  8900  Randers C  HJERTEHOLDET 2017   
  Metha  Bidstrup  9500  Hobro  MEDVIND   
  Mette  Zacho Faursholt  8250  Egå  HJERTEHOLDET 2017   
  Mette  Amdal  8660  Skanderborg  Klippestuen   
  Mette  Scheel-Hincke   5000  Odense C   Cyklisterne   
  Mette   Fallesen  6100  Haderslev   Team Mojn Ladies   
  Mette  Feld-Jakobsen  8680  Ry  Team AM   
  mette  petersen  7321  gadbjerg  posten   
  Mette   Brodersen  9500  Hobro  Team LAM   
  Mette  Jeppesen  8800  Viborg  Jeppesen   
  Mette   Lynge  8310  Tranbjerg   Mettemor   
  Mette  Duus  8000  Aarhus  SGirls   
  Mette  Larsen  8600  Silkeborg  Mette   
  Mette  Kruse  7620  Lemvig  Recycled Organs    
  Mette  Balle  4654  Faxe Ladeplads  Solisten   
  Mette  Andersen  8000  Aarhus C   Team RC   
  Mette  Lindeberg  2880  Bagsværd  Furesø Quinderne   
  Mette  Overgaard  8230  Åbyhøj  Team Mette    
  Mette   Andreasen  9600  Aars  girls4fun   
  Mette  Svendsen  9293  Kongerslev  Rynketøser Nordjylland   
  Mette Attermann   Brinch  6720  Fanø  Team Granvej    
  METTE BOEL  Hald  9500  HOBRO  MEDVIND   
  mette elmelund  svensson  8362  hørning  Wien   
  Mette Høgh Abel  Jensen  8000  Aarhus C  Høgh & Co   
  Mette Lene  christensen  8382  Hinnerup  Mosepigerne   
  Mette Marie  Weinrich   8270  Højbjerg  De Flyvende Forstadsfruer   
  Mia  Badstue Kannegaard  8543  Hornslet  Goe ben   
  Mie   Aamand  8000  Århus   Team Nohrlund   
  Monika   Nitz-Petersen  6051  Almind  Almindtøserne   
  Nadja   Jonassen  8355  Solbjerg  Team tapas and   
  Naja  Kristensen  8543  Hornslet  Team Eye   
  Nanna   Weigelt  8660  Skanderborg  Mor & Datter   
  Nanna  Dahl  8310  Tranbjerg J  Fokus   
  Natasja  R. Nielsen  9400  Nørresundby  TRN16   
  Nina  Ejs  8250  Egå  Nina Ejs   
  Nina  schriver  8270  Højbjerg  Team Aarhus - Sydbank   
  Nina   Mortensen  695  Ringkøbing  Kloster CC   
  Nina  Holm  8310  Tranbjerg  Girls on Bikes   
  Nuka  Hove  8240  Risskov  gimp   
  Andersen  6040  Egtved  Nevling   
  Paul  Fisker  8541  Skoedstrup  Alfa Romeo   
  Pernille  Højgaard-Hansen  8800  Viborg  Team VGHF   
  Pernille  Jensen  8920  Randers nv  Rigtige kvinder   
  Pernille  Høeg  8850  Bjerringbro  Sundhedsplejen i Viborg   
  Pernille   Sørensen  8410  Rønde  Os-der-kørte-i regn-sidste-år   
  Pernille  Kofod  8210  Aarhus V  IMPACT   
  Pia  Nielsen  2770  Kastrup  Team Simested   
  Pia  Stürup  8660  Skanderborg  Hindbærsnitterne   
  Pia  Belmann  8930  Randers NØ  K-OPI-S   
  Pia  Andersen  6040  Egtved  Nevling   
  Pia  Jakobsen  7470  Karup  P&T   
  Pia  Noermark  7673  Harboøre  Team FMC Cheminova   
  Primos Motor  - løbskommisær  8541  Skødstrup  StoneBros   
  Rie  Vangsøe  8660  Skanderborg  Team Vangsøe   
  Rie  Storgaard  8250  Egå  De Gode Nødder   
  Rikke  Rørmose  6823  Ansager  Papugatøserne   
  Rikke  Hougaard  8680  Ry  Hindbærsnitterne   
  Rikke  Brahe  8382  Hinnerup  Team Søften   
  Rikke  Andersen  2100  København Ø  Riks og Mutti   
  Rikke   Tolstrup  8230  Åbyhøj   Team Rixen    
  Rikke  Gaarden  8000  Aarhus C  Team RC   
  Rikke  torgersen  8620  Kjellerup  Recycled Organs    
  Rikke  Hamann Alletorp  9440  Aabybro  Rynketøser Nordjylland   
  Rita  Larsen  6560  Sommersted  Bedstimedvind   
  Rita   Brodersen  6261  Bredebro  Ballum Cykelmotion   
  Ritta  Thomadsen  8870  Langå  Thomadsen   
  Ruth  Fibiger  8530  Hjortshøj  Rusen   
  Ruth  Birnbaum  8220  Brabrand  Cyk`linderne   
  Ruth Kristensen  Allan  6200  Aabenraa  Søsterne K   
  Ruth Lund   Nørmølle  9600  Aars  Bike for it    
  Sanne  Birch  7000  Fredericia  Team NCG   
  Sanne   Kaagaard Sørensen   6780  Skærbæk  Team Soja Sørensen   
  Sanne Ernst   Christensen  8000  Aarhus C  Familien på tur   
  Sara Kousgaard  Tøstesen  8000  Århus  OCTs Piger   
  Sarah  Lange  8320  Mårslet  Team S   
  Sarah  Bregendahl  8000  Aarhus  Firkløveret   
  Sheila   Truelsen  8320  Mårslet  De vedholdende   
  Sidsel soja  Laugesen   8230  Åbyhøj  Team Soja Sørensen   
  Sif  Drachmann Thomsen   9400  Nørresundby  TRN16   
  Signe Hyldgaard  Hansen  8200  Aarhus N  Sprinterne ;)   
  Sigrid  Antonsen  7500  Holstebro  De Røde Heste   
  Sigrun  Smith  8000  Aarhus  Wien   
  Siv  Bojesen  9500  Hobro  Fjordpigerne   
  Solveig  Skov  8543  Hornslet  HCM Piger   
  Solveig  Harksen  8800  Viborg  TeamQ   
  Solveig  Rense  8543  Hornslet  Team Slowmotion   
  Sonja  Toft Hansen  6300  Gråsten  Æ cykelpiche`   
  Stine  Bigum  8000  Århus  Malercrewet   
  Stine  Hedelund  8200  Aarhus N  Team Dueblå   
  Stine Lykke   Vedel  8840  Rødkærsbro  Team Tud   
  Stinne Richter  Berg  8680  Ry  Hindbærsnitterne   
  Susanna Stærk   Stenvang  8723  Løsning  Bygmarkens jernladies   
  Susanne  Jensen  6580  Vamdrup  De go'e ben   
  Susanne  Tindbæk Lunderskov   8320  Mårslet  De vedholdende   
  Susanne  Andersen  8940  Randers SV  Søstrene GAK   
  Susanne  Aunsbjerg  9510  Arden  MEDVIND   
  Susanne  Brøgger  8400  Ebeltoft  MTB Tøser   
  Susanne  Jensen  3500  Værløse  SUS   
  Susanne  Gerberg Madsen  9500  Hobro  Team Simested   
  susanne  jensen  9620  ålestrup  Team Simested   
  susanne  jensen  7500  Holstebro  Den seje   
  Susanne  Ertbjerg  9500  Hobro  Team Aperol   
  Susanne Hykkelbjerg   Pedersen  8210  Aarhus V  SUS3   
  Susanne Højberg  Knudsen  6840  Oksbøl  OCTs Piger   
  Sussi  Hoveling  8361  Hasselager  Hoveling   
  Tina  Kirkegaard  8210  Aarhus V  The riders.   
  Tina  Ruhe  8520  Lystrup  Ruhe   
  Tina  Skriver  8700  Horsens  Skriver   
  Tina  Clausen Hougaard  8270  Højbjerg  Venus   
  Tina  Mathiasen  8000  Aarhus  Team Mathiasen   
  Tina  Søgaard  7100  Vejle  Skibet Chicks   
  Tina   Axelsen  8340  Malling   Tina   
  Tina  Høll  7000  Fredericia  TH-Regnskab    
  Tina Høegh  villumsen  8300  odder  Team Cheri   
  Tina kokborg  Dyrlund  8732  Hovedgård  Team GT   
  Tina Spanggaard   Kristensen   9620  Aalestrup   Team Simested   
  Tine  Pilgaard  8800  Viborg  Sundhedsplejen i Viborg   
  Tonnie  Holm Nygaard  8660  Skanderborg  Topnie   
  Tove  Møllerhøj  9200  Aalborg SV  Svigerinderne   
  Tove  Lindhøj  8700  Horsens  De sejeste   
  Tove  Trans  8361  Hasselager  Stråleklinikken   
  Tove  Knudsen  8300  odder  Rød stue   
  Tove  Gregersen  8530  Hjortshøj  P&T   
  Tove Duelund   Sørensen  6670  Holsted  Kongeå-sildene   
  trine  ebdrup  8300  odder  snapt   
  Trudy  Meijer karsbech  8330  Beder  Trubi   
  Ulla  Nygaard  8000  Aarhus C  ULLA   
  Ulla  Navntoft  9560  Hadsund  MEDVIND   
  Ulla  Nordentoft  7100  Vejle  Rød stue   
  Ulla  Halkjær  9500  Hobro  SIN & SPIN   
  Ulla  Overgaard  8752  Østbirk  Team Glad   
  Ulla  Trane  8740  Brædstrup  Team Glad   
  Ulla  Mullis  8380  Trige  Lindberg Anno 1897   
  Ulla  Olsen  8270  Højbjerg  Olsen-tøserne   
  Ulla  Jacobsen  8240  Risskov  JammerQuinder   
  Ulla  Raundahl  7620  Lemvig  Team FMC Cheminova   
  Ulla   Madsen  7323  Give  Sammenholdet   
  Ulla  Saaby steffensen  7830  Vinderup  Vesterhavsbrus   
  Ulla Helleskov  Uldal  6500  Vojens  Æ Vojens Piche   
  Vera  Schweer  8250  Egå  JENSEN CYKLER   
  vibeke  lyngsø  8800  viborg  Sundhedsplejen i Viborg   
  Vibeke Holmann   Opstrup  7500  Holstebro  De Røde Heste   
  Vibeke Liane Lund   Kanstrup  7150  Barrit  Bygmarkens jernladies   
  Victoria  Vestergaard Hansen  6862  Tistrup  TRIM´s stærkeste   
  Vinni  Thomsen  9600  Aars  girls4fun   
  Vita  Simonsen  8471  Sabro  Vita   
  Viviann  Kruse  2770  Kastrup  Kruse   
  Winni  Jørgensen  9310  Vodskov  Batbalance   
  Winnie  Richter  8382  Hinnerup  Team Baghjul   
  Winnie Aagaard  Winkler  8800  Viborg  Sundhedsplejen i Viborg   
  Yvonne   Eriksen  6000  Kolding  Team Eriksen   
  Aase  Hjaltason  8382  Hinnerup  start1953   
  Aase  Miskow  8700  Horsens  Team Miskow   
  Aase Norlyk  Madsen  8660  Skanderborg  KAN