Tour de Femme 2018 – Danmarks bedst servicerede motionscykelløb for kvinder
Deltagerliste Tour De Femme 2018
Placering Fornavn Efternavn Postnr. By Holdnavn Startnummer Tid
  Major Vandkanin  – cyklende superhelt  8361  Hasselager  3fisk   
  Bananpindsvinet  – cyklende superhelt  8541  Skødstrup  3fisk   
  Anette  Berg  8300  Odder  AB on tour..   
  Anna   Seeberg  8000  Aarhus C  Amiga   
  Marianne  Skov Krøtel  8210  Aarhus V  Amiga   
  Jonna  Balle-Petersen  9382  Tylstrup  Balle   
  Rita  Brodersen  6261  Bredebro  Ballum Cyklemotion   
  Hanne  Nielsen  6261  Bredebro  Ballum Cyklemotion   
  Jeanet Bak  Bluhm-Hansen  8660  Skanderborg  Biker Chicks    
  Helle  Vodsgaard  8660  Skanderborg  Biker Chicks    
  Dorrit  Knudsen  9381  Sulsted  BMC   
  Birgit  Sørensen  8680  GlRye  BS   
  Lise Jensen  Andersen  8200  Aarhus N  Corridore   
  Dorte  Jørgensen  8660  Skanderborg  Corridore   
  Ruth  Birnbaum  8220  Brabrand  Cyk’linderne   
  Malene Due  Andersen  8740  Brædstrup  Cyk’linderne   
  Ebba  Bech  8600  Silkeborg  cykel   
  Dorthe  Guul  8850  Bjerringbro  De Guule helikoptere   
  Anne  Visholm  8600  Silkeborg  De Røde Heste   
  Betina  Thomsen  4400  Kalundborg  De unge Rynker   
  Helle Christine   Kildegård  4400  Kalundborg  De unge Rynker   
  Grethe Roer  Pedersen  8500  Grenaa  Dragonkweens    
  Lone Elleberg  Justesen  8250  Egå  Elleberg   
  Birgit  Elleberg  8250  Egå  Elleberg   
  Chanett   Christensen  7400  Herning  Femme Fatale    
  Jette  Hornstrup Nemeth  7400  Herning   Femme Fatale    
  Connie  Jensen   7400  Herning  Femme Fatale    
  Henriette  Karlsson  7400  HERNING  Femme Fatale    
  Merete  Lahn  8300  Odder  Frisør Merete Lahn   
  Hrönn   Bliesmann  8200  Aarhus N  Fru Bliesmann   
  Gitte  Møller  8000  Aarhus C  Gitte Møller   
  birgitte  jensen  9600  aars  Gitte Møller.   
  Maja  Giver  8660  Skanderborg  Giver   
  Marie  Glent-Madsen  8000  Aarhus C  GM   
  Lene  Glent-Madsen  5500  Middelfart  GM   
  Annette  Jeppesen  8920  Randers NV  HAMMER   
  helene  munch-madsen  8420  Knebel  Helene   
  Birgitte  Eriksen  7500  Holstebro  Holstebro-tøsen   
  Anne-Mette  Rasmussen  4640  Karise  Hot chicks   
  Anja  Rasmussen  4640  Faxe  Hot chicks   
  Christina  Thygesen  4681  Herfølge  Hot chicks   
  Lise   Drescher  8240  Risskov  JammerQuinder   
  Bodil   Abildgaard  8800  Viborg  JammerQuinder   
  Lone  Toftgård  8240  Risskov  JammerQuinder   
  Ulla  Jacobsen  8240  Risskov  JammerQuinder   
  Anne Marie  Aebeloe  8362  Hørning  JammerQuinder   
  Jette   Jansson  8900  Randers  Jette J   
  Aase Norlyk  Madsen  8660  Skanderborg  KAN   
  Karen Norlyk  Hjort  6200  Åbenrå  KAN   
  Mette  Amdal  8660  Skanderborg  Klippestuen   
  Anette  Damgaard  8000  Århus C  Klippestuen   
  Bente   Bjerregaard  8240  Risskov  Klippestuen   
  Anette Bloch  Sandgaard  8340  Malling  Knoldeflod IF   
  Anne Grethe  Bloch  6800  Varde  Knoldeflod IF   
  Katrine Bjørnshave  Bomholt  8000  Aarhus C  Knoldeflod IF   
  Pernille Kiss  Hansen  8270  Højbjerg  Kollegerne 2018   
  Anni Veje  Henriksen  8240  Risskov  Kollegerne 2018   
  Annie  Kristiansen  8270  Højbjerg  K-OPI-S   
  Stine   Bigum  8000  Aarhus  Malerchicks   
  Anne Katrine   Holst  8680  Ry  Malerchicks   
  Marina Bakmand   Jensen  8420  Knebel  Marina   
  Vibeke Holmann  Opstrup  7500  Holstebro  Mejrup Cykel Club   
  Sigrid  Antonsen  7500  Holstebro  Mejrup Cykel Club   
  Margit  Sønnichsen  7100  Vejle  MS   
  Betina  Jensen  8700  Horsens  MTB Horsens   
  Sus  Hansen  8700  Horsens  MTB-Horsens   
  Kirsten  flou  9310  Vodskov  NO-DK   
  Anne Ø  Nilsen  3292  Stavern  NO-DK   
  Ulla  Halkjær  9500  Hobro  SIN & SPIN   
  Lise  Bülow  9632  Møldrup  SIN & SPIN   
  Krista  Pedersen   9560  Hadsund  SIN & SPIN   
  Margit  Halkjær kristensen  8981  Spentrup  SIN & SPIN   
  anne marie smitt  smitt  5230  odense m  Smitti   
  Cykelbørsten  – cyklende superhelt  8000  Aarhus C  StoneBros.dk   
  Dorte  Stribolt  8260  Viby J  Strålerne   
  Annette  Schouboe  8270  Højbjerg  Strålerne   
  inge  faaborg  8660  skanderborg  Sådan   
  Marianne  Brandt  8660  Skanderborg   Sådan   
  Bente  Staub  6100  Haderslev  Tapas And   
  Kristine  Hornum  8355  Solbjerg  Tapas And   
  Nadja  Jonassen  8355  Solbjerg  Tapas And   
  Lene  Staub  8355  Solbjerg  Tapas And   
  Mariann  Høeg  8450  Hammel  Team Albatros   
  Rikke Louise  Pedersen  8450  Hammel  Team Albatros   
  Hanne  Henriksen  8382  Hinnerup  Team A-skålene   
  Anette  Tybirk  8382  Hinnerup  Team A-skålene   
  Jeanette  Simonsen  8382  Hinnerup  Team A-skålene   
  Lene  Noes  8382  Hinnerup  Team A-skålene   
  Lone  Kjær  8382  Hinnerup  Team A-skålene   
  Sara  Brandt  6760  Ribe  Team Emilie   
  Emilie  Brandt  6760  Ribe  Team Emilie   
  Erna  Møller  6760  Ribe  Team Emilie   
  Winnie  Landrok  8700  Horsens  Team Girls of Horsens   
  Lone   Schultz  8700  Horsens  Team Girls of Horsens   
  Marianne  Ulvskov  8700  Horsens  Team Girls of Horsens   
  Cathrine Stistrup   Sørensen  8700  Horsens  Team Girls of Horsens   
  Karin  Henriksen  8700  Horsens  Team Girls of Horsens   
  Helle  Sørensen  8700  Horsens  Team Girls of Horsens   
  Tanja Guldager  Aggerholm  6710  Esbjerg V  TEAM Hindbærsnitte   
  Dana  Lentz Olesen  6710  Esbjerg V  TEAM Hindbærsnitte   
  Helle  Lund  6000  Kolding  Team Isabella   
  Ditte  Olesen  8660  Skanderborg  Team Isabella   
  Mette  Feld-Jakobsen  8680  Ry  Team JAM   
  Anne  Foged Christensen  8464  Galten  Team JAM   
  Jane  Pedersen  8464  Galten  Team JAM   
  Lene  Rohde  8653  Them  Team Simba   
  Mariann Vang  Christensen  8250  Egå  Team Vang   
  Jane V.A.O.  Vilhelmsen  8400  Ebeltoft  Team Vilhelmsen   
  Lillian  Simonsen  8270  Højbjerg  Team Voksentøserne   
  Linda  Veggebro  8732  Hovedgård  TeamEye   
  Naja  Kristensen  8543  Hornslet  TeamEye   
  Dorte  Thorup  9610  Nørager  Thorup   
  Tina  Høll  7000  Fredericia  TH-Regnskab   
  Astrid  Krog  8382  Hinnerup  Tittierne   
  Aase  Hjaltason  8600  Silkeborg  Tittierne   
  Britta Ustrup  Mogensen  8530  Hjortshøj  TMC Todbjerg Mejlby Cykelklub   
  Mette  Hvid Juul pedersen  8530  Hjortshøj  Tmif    
  Trudy  Meijer  8330  Beder  Tønder-Meijer   
  Birthe  Tønder Larsen  8220  Brabrand  Tønder-Meijer   
  Kersti   Brauner  8600  Silkeborg  tøser   
  Heidi  Gregersen  9260  Gistrup  VCM Chicks   
  Lene  Søndergaard  8450  Hammel  Vi ka’ godt!   
  Anne Marie  Pedersen  9550  Mariager  VI TO   
  Jette Marie  Kjær  9550  9550  VI TO   
  Merete  Clausen  8230  Åbyhøj  Vinklubben   
  Gerda Brøchner  Jørgensen  8220  Brabrand  Vinklubben   
  Marianne  Renberg  8240  Risskov  Vinklubben   
  Lene  Krogh   6000  Kolding  We Can Do It    
  Annette  Petersen  6051  Almind   We Can Do It    
  Lis  Bramsen  6064  Jordrup   We Can Do It    
  Lene Skolander  Fischlein  6040  Egtved  We Can Do It    
  Linda   Rubinke   6000  Kolding   We Can Do It    
  Birgitte  Svenningsen  6000  Kolding  We Can Do It    
  Kirstine  Svenningsen  6000  Kolding  We Can Do It    
  Helle   Christensen   7000  Fredericia   We Can Do It    
  Susanne  Jensen  6580  Vamdrup  We Can Do It    
  Else Kildevang  Madsen  6051  Almind  We Can Do It