Tour de Femme arrangeres af reklamebureauet 3fisk & den øko-/paleologiske fødevarevirksomhed: StoneBros

Sortér –>
Resultatliste
(Excel, 937Kb)
Startnr. Navn Efternavn By   Tid Hold
238 Agnes Andersen Brønshøj    
64 Alexandra Tyrer FREDERIKSBERG   4:03:23 Team Tempo Tøser
94 Anette Stender BAGSVÆRD   5:25:08  
147 Ann Christensen RANDERS   4:27:13  
2 Anna Therkildsen FERRITSLEV   5:21:11 A-Team
86 Anne May Jespersen ÅRHUS C   3:25:58 Team www.bikes4rent.dk
224 Anne Mette Nielsen TIKØB   4:14:36 Team Kronborg Tøserne
84 Anne-Mette Andersen HADSTEN   3:52:11 Team www.bikes4rent.dk
1 Annette Glud HINNERUP   5:21:11 A-Team
40 Annette Pedersen FREDERIKSVÆRK   6:01:34 Løvinderne
93 Annette Naur ASKEBY   6:14:25  
179 Annette Tjerrild TILST    
194 Annette Schultz VIBORG   6:36:02  
201 Annette Gertsen VORDINGBORG    
220 Annette Andersen ÅRHUS V    
74 Annie Kallerup KOLDING   6:18:32 Team V.L.
51 Asta Fink FREDERICIA   5:00:49 Team Herslev
30 Astrid Becker-larsen ØLSTYKKE   4:34:57 Girl Power
33 Beate Stampe Rasmussen FREDERIKSBERG   iHow
34 Bente Ladegaard RISSKOV   5:46:19 Inge Højgaard
39 Bente Kirch FREDERIKSVÆRK   6:01:33 Løvinderne
104 Bente Harre FREDERICIA   4:02:40  
114 Bente Skovbjerg HAMMEL   6:36:00  
223 Bente Frederiksen Helsingør   4:14:36 Team Kronborg Tøserne
15 Bettina Jepsen FREDERICIA   5:33:59 Emmys Tøser
121 Bettina Andersen HINNERUP   5:29:14  
213 Birgit Harving ÅRHUS C   5:37:41  
215 Birgit Kristensen ÅRHUS N   5:29:22  
167 Birgit Nielsen Nielsen RY   5:45:03  
131 Birgitte Barnow JORDRUP   6:41:23  
195 Birgitte Grützmeier VIBORG   6:52:25  
166 Birhe Larsen RUDKØBING   6:25:45  
20 Birthe Høj SAKSKØBING   7:40:53 Emmys Tøser
32 Birthe Kvistgaard FJERRITSLEV   5:26:12 Han Herred Motioncykelklub
82 Birthe Bogner SOLBJERG   3:25:35 Team Virring
165 Birthe Jessen ROSKILDE   5:52:48  
56 Björg Boe Møller NIBE   5:21:52 Team Lund og Staun
225 Brith Larsen Helsingør   4:14:39 Team Kronborg Tøserne
46 Britta Nielsen HERNING   4:43:04 TCM-Tjørring Cykel Motion
183 Britta Rosenbjerg VALLENSBÆK STR.   5:22:40  
235 Britta Andersen VIBY J   6:39:31  
202 Brtt Hemmingsen VÆGGERLØSE   4:11:22  
9 Charlotte Jakobsen BILLUND   4:38:24 Billund Cykelmotion
97 Charlotte Mortensen BEDER   5:59:26  
18 Christina Belling HÅRLEV   7:09:14 Emmys Tøser
69 Christina Kristensen SMØRUM   Team Tempo Tøser
180 Christinna Brandi TILST   5:16:27  
12 Claudi Meike Martens BRANDE   4:50:49 Brande Motion
44 Connie Thomsen HERNING   4:43:28 TCM-Tjørring Cykel Motion
4 Dorit Noe VIDEBÆK   4:27:18 10-4 Tøserne
117 Dorte Prangley HINNERUP   5:32:30  
148 Dorte Iversen RANDERS   5:01:47  
216 Dorthe Kern ÅRHUS N   4:39:55  
107 Elisabeth Boch FREDERICIA   6:52:22  
48 Elise Cramon HERNING   4:43:05 TCM-Tjørring Cykel Motion
24 Ellen Hyldager FREDERICIA   4:27:22 Fredericia Sygehus
110 Else Boe GREVE   6:24:36  
228 Else Lund BRANDE   5:03:34 Brande Motion
150 Elsebeth Andersen RANDERS   5:29:20  
196 Elsebeth Refsgaard VIBY   6:42:16  
77 Eva Staal VIBORG   6:19:01 Team V.L.
100 Eva Ryberg EGÅ    
105 Frau Dorte Jessen FREDERICIA    
209 FRI        
73 Fritse Hove HERNING   6:17:12 Team V.L.
205 Fritze Heide-jørgensen ÅBYHØJ   5:48:44  
7 Gitte Glad HADERSLEV   4:44:20 Billesbølle Serigrafi
8 Gitte Sørensen BILLUND   4:37:59 Billund cykelmotion
118 Gitte Thomasen HINNERUP    
127 Gitte Bræmer HORSENS   6:42:07  
55 Gyda Christensen NÆSTVED   6:26:54 Team Limo
10 Hanne Boye BRANDE   4:48:03 Brande Motion
17 Hanne Belling HÅRLEV   7:09:13 Emmys Tøser
35 Hanne Juul SJOLUND   5:03:36 Kappa
36 Hanne Holden VEJEN   4:48:04 Kappa
59 Hanne Miller HORSENS   Team Søvind
102 Hanne Pedersen EGÅ    
103 Hanne Bärthel ESBJERG   5:28:44  
130 Hanne Hansen IKAST   4:34:54  
149 Hanne Jensen RANDERS   5:01:48  
162 Hanne Søgaard RISSKOV   5:12:23  
96 Hanne-grete Andersen BEDER   5:59:57  
164 Hannelore Jessen ROSKILDE   5:52:42  
3 Heidi Soppeland VIDEBÆK   4:27:11 10-4 Tøserne
70 Heidi Bisgaard VALBY   4:03:16 Team Tempo Tøser
175 Heidi Pedersen STENSTRUP    
211 Helen Zacho ÅRHUS C   6:22:30  
133 Helene Larsen KOLDING   5:09:56  
37 Helle Ghodt VEJEN   Kappa
41 Helle Sørensen HERLEV   4:08:20 med or657095
52 Helle Gad FREDERICIA   5:00:48 Team Herslev
76 Helle Bertung TJELE   Team V.L.
169 Helle Sørensen RØNDE   5:41:12  
173 Helle Bønding SKØDSTRUP   4:36:34  
192 Helle Jørgensen VIBORG   5:37:38  
197 Helle Kling VIBY J    
221 Helle Mathiessen ÅRHUS V    
128 Iben Brandenburg HØJBJERG   6:04:00  
45 Inga Barslund HERNING   3:42:42 TCM-Tjørring Cykel Motion
139 Inga Holm MÅRSLET   4:33:07  
129 Inge Højgaard HØRNING   5:46:10  
47 Inge Lise Winther HERNING   4:42:55 TCM-Tjørring Cykel Motion
108 Inge-lise Ebbensgaard GALTEN   5:48:42  
13 Inger Kjærsgaard BRANDE   4:50:48 Brande Motion
125 Inger Mortensen HORSENS   6:42:06  
155 Inger Raben -pedersen RISSKOV   5:47:27  
226 Irene Kaae Hansen Helsingør   4:14:36 Team Kronborg Tøserne
60 Irma Olesen HORSENS   5:04:27 Team Søvind
151 Jane Henriksen RANDERS    
66 Janne Bavnhøj HELLERUP   4:03:08 Team Tempo Tøser
190 Janne Olesen VIBORG   6:37:21  
5 Jette Bak TRANBJEG J   3:42:40 Bak
50 Jette Friis HERNING   4:42:53 TCM-Tjørring Cykel Motion
120 Jette Stensgaard HINNERUP    
140 Jette Andersen ODDER   5:49:50  
176 Jette Rasmussen STENSTRUP   6:18:11  
242 Jette Nielsen Søften   4:06:14  
53 Jonna Baastrup LÅSBY   4:42:59 Team Jammer
206 Julie Holmriis ÅRHUS   6:12:55  
16 Karen Dalsgaard FREDERICIA   5:33:58 Emmys Tøser
161 Karen Meyer RISSKOV    
193 Karen Nielsen VIBORG   4:39:51  
199 Kari Førland-larsen VIBY J   5:49:06  
38 Karin Johansen ODENSE   Korup cykelmotion
87 Karin Jørgensen ÅRHUS C   3:13:31 Team www.bikes4rent.dk
230 Karin Oksen KOLDING   5:04:20 de fire sønderjyder
88 Karina Wadsager ÅRHUS C   3:13:35 Team www.bikes4rent.dk
29 Katrine Becker-larsen ØLSTYKKE   4:20:43 Girl Power
137 Katrine Skovmand LYSTRUP   3:48:49  
233 Ketty Andersen GRAM   5:04:16 de fire sønderjyder
11 Kirsten Laursen BRANDE   4:51:36 Brande Motion
26 Kirsten Kiil VEJEN   5:55:36 Frisesdahl
116 Kirsten Sørensen HASSELAGER   4:09:08  
123 Kirsten Vindum HORNSLET   5:29:24  
132 Kirsten Bärthel KOLDING   5:28:45  
218 Kirsten Kejser ÅRHUS V    
243 Käthe Ballegaard Søften   4:06:09  
71 Lene Sørensen VALBY   4:03:25 Team Tempo Tøser
98 Lene Oppermann BIRKERØD   5:25:10  
163 Lene Spanggård RISSKOV   4:16:42  
168 Lene Jørgensen RØNDE   5:41:11  
182 Lilli Jensen VALLENSBÆK STR.   5:21:49  
222 Linda Jensen ÅRSLEV   4:44:22  
54 Line Christensen NÆSTVED   6:26:51 Team Limo
237 Line  Østergaard Århus N   4:17:38 Århus MTB
21 Lis Larsen HERLEV   ene - Herlev bjergged
75 Lis Sejr LYSTRUP   6:15:01 Team V.L.
79 Lis Frost ÅRHUS C   6:15:33 Team V.L.
80 Lis Anesen SKANDERBORG   3:53:20 Team Virring
191 Lis Hyldgaard VIBORG   6:37:10  
203 Lis Madsen VÆGGERLØSE   4:11:12  
112 Lisbet Holmriis HADSUND   6:48:44  
208 Lisbet Larsen ÅRHUS C   6:39:33  
85 Lisbeth Crafack ÅRHUS C   3:37:04 Team www.bikes4rent.dk
119 Lisbeth Sørensen HINNERUP    
152 Lisbeth Andersen RINGE   6:18:03  
159 Lisbeth Ermegaard RISSKOV   4:06:03  
171 Lisbeth Madsen SILKEBORG   7:12:32  
154 Lise Holving RINGSTED   7:15:54  
231 Lise Bladt KOLDING   5:04:13 de fire sønderjyder
227 Lise Lotte Høi Espergærde   4:14:38 Team Kronborg Tøserne
145 Liselotte Lægteskov ODENSE SV    
187 Lise-lotte Laursen VIBORG   6:43:04  
58 Lone Gammeltoft HORSENS   4:09:06 Team Søvind
61 Lone Rasmussen HORSENS   Team Søvind
99 Lone Andersen BORUP   5:41:44  
135 Lone Møss KØBENHAVN SV    
136 Lone Sørensen LL. SKENSVED   5:41:43  
178 Lone Mejlgaard THISTED    
198 Lone Jensen VIBY J   6:42:30  
241 Lone Mogensen Viborg   6:43:07  
240 Lone Jacobsen Herning   4:42:43  
124 Lotte Nielsen HORSENS    
177 Lotte Vigant Madsen STOKKEMARKE   5:49:23  
19 Louise Høj KØBENHAVN NV   7:40:55 Emmys Tøser
142 Louise Riley ODDER   6:40:36  
186 Louise Naur VANLØSE   6:14:38  
122 Majken Hansen HINNERUP   5:27:01  
49 Maren Kjær HERNING   4:42:56 TCM-Tjørring Cykel Motion
232 Margith Clausen SDR. HYGUM   5:04:19 de fire sønderjyder
68 Maria Rasmussen KØBENHAVN S.   Team Tempo Tøser
101 Maria Møller EGÅ   5:27:04  
23 Marianne Vøhlert FREDERICIA   4:27:24 Fredericia Sygehus
27 Marianne Jessen VEJEN   3:43:13 Frisesdahl
42 Marianne Jensen RINGE   5:05:54 Nima Reklame
91 Marianne Bjørn VILDBJERG   4:42:41 Vildbjerg Motion
174 Marianne Antonsen SOLBJERG   7:40:15  
189 Marianne Konishi VIBORG   6:36:04  
78 Marie Mikkelsen VIBORG   6:17:09 Team V.L.
6 Merete Billesbølle HADERSLEV   4:44:21 Billesbølle Serigrafi
153 Merete Pedersen RINGSTED   7:15:52  
25 Mette Nørgaard VEJEN   5:41:21 Frisesdahl
62 Mette Sørensen HUNDSLUND   3:21:54 Team Søvind
72 Mette Pedersen VANLØSE   Team Tempo Tøser
89 Mette Nørtoft ÅRHUS C   3:13:33 Team www.bikes4rent.dk
126 Mette Jensen HORSENS    
141 Mette Mølgaard ODDER   5:49:54  
219 Mette Brondbjerg ÅRHUS V   5:46:55  
83 Mette Ø. Thomsen ÅRHUS   3:26:00 Team www.bikes4rent.dk
111 Mie Bager HADSTEN   5:21:58  
22 Nanna Krarup BRABRAND   3:49:25 Forhjulet
172 Nanna Ruengkratok SKØDSTRUP   5:05:56  
160 Nuka Hove RISSKOV    
90 Pernille Aabek ÅRHUS C   3:26:42 Team www.bikes4rent.dk
158 Pernille Rykær RISSKOV   5:46:52  
184 Pernille Lund VALLENSBÆK STR.   5:21:50  
106 Pia Larsen FREDERICIA   4:02:37  
200 Pia Østergaard VILDBJERG   4:34:51  
214 Rigmor Korsgaard ÅRHUS C.   6:42:19  
81 Rikke Grønlund SKANDERBORG   3:25:33 Team Virring
217 Rikke Østergaard AARHUS N   4:05:59  
236 Sandra Valencia Sabro   6:17:02 Team Cult
143 Sanne Madsen ODDER   6:41:05  
210 Sanne Mortensen ÅRHUS C   5:41:25  
57 Sarah Mortensen SVENSTRUP J   5:22:38 Team Lund og Staun
207 Sigrid Larsen ÅRHUS C    
156 Solvej Kyng RISSKOV    
239 Sophie Løw Århus N   3:52:15  
63 Stina Hansen FREDERIKSBERG   4:03:19 Team Tempo Tøser
65 Stine Abell FREDERIKSBERG   Team Tempo Tøser
170 Sus Kristensen SILKEBORG    
28 Susanne Kjærgaard VEJEN   5:41:42 Frisesdahl
95 Susanne Erichsen BEDER   5:38:08  
109 Susanne Clausen GREVE   6:24:34  
146 Susanne Paulsen RANDERS    
181 Susanne Nielsen TOMERUP   3:52:17  
67 Tanja Gadegaard KØBENHAVN NV   4:03:14 Team Tempo Tøser
212 Tanja Christensen ÅRHUS C   6:22:31  
134 Tatiana Stukkert KØBENHAVN    
204 Tina Andersen ÅBYHØJ   6:12:53  
188 Tine Jørgensen VIBORG   6:36:11  
14 Tove Hoberg KJELLERUP   4:05:00 Designa MotionCykling
185 Tove Larsen VAMDRUP   3:49:21  
244 Trine  Gørup Århus C    
138 Trine Vase Bendtsen LÅSBY    
31 Ulla Pedersen ØLSTYKKE   6:04:03 Girl Power
92 Ulla Olesen VILDBJERG   Vildbjerg Motion
144 Ulla Vognsen ODENSE C   4:44:46  
157 Ulla Nedergaard RISSKOV   5:38:11  
234 Ulla Uldal VOJENS   5:02:04 Æ Vojens Piche
43 Vibeke Storm RANDERS   Randers Freja Motion
113 Vibeke Samuelsen HADSUND   6:48:46  
115 Viola Angel HAMMEL   7:00:38  
229 Vivi Drejer HINNERUP   5:06:26  
En stor tak til flg. virksomheder som støtter Tour de Femme i 2015:
Anette Harbech Olesen Hansen & Co (Little Miracles) Revision 2 A/S
Aarhus Kommune Hairteam Company Siddebold.dk
Bonnier Hornvarefabrikken Specialized
BKI Foods A/S Jeanne D'Arc Living StoneBros
Bowtech.dk Kelds Kulinariske Kapel Turbine forlaget
Comwell Sport Rebild Bakker Madame Butterfly WeBike Megastore
Cube (BikeToyz) Moesgaard Museum – MOMU Økologisk Landsforening
DermaPharm A/S Naturmælk Øst for Paradis
Ditmer A/S Origo Akupunktur 3fisk
Forlaget Mellemgaard Panacea
grünBAG Quali Denmark

SIDSTE NYT

23. august 2015
Hent dit startnummer hos WeBike
Gider du ikke tidligt op søndag, så hent dit nummer hos WeBike Megastore i Aarhus.
Se tider her...
22. august 2015
Lille ændring af ruten
Odder Kommune bygger ny rundkørsel på Snærildvej og vi tør ikke løbe an på, at asfalten når at blive færdiglagt til løbet.
Læs mere her...
Fra arkivet

“De er så høflige...”
Hør hvad deltagerne siger om TDF...

Se indslag...

Rutekort via Google

Se ruten her...

© 06-2015 // Arrangør:
3fisk reklamebureau