Tour de Femme arrangeres af reklamebureauet 3fisk & den øko-/paleologiske fødevarevirksomhed: StoneBros

Sortér –>
Resultatliste
(Excel, 937Kb)
Startnr. Navn Efternavn By   Tid Hold
1 Annette Glud HINNERUP   5:21:11 A-Team
2 Anna Therkildsen FERRITSLEV   5:21:11 A-Team
3 Heidi Soppeland VIDEBÆK   4:27:11 10-4 Tøserne
4 Dorit Noe VIDEBÆK   4:27:18 10-4 Tøserne
5 Jette Bak TRANBJEG J   3:42:40 Bak
6 Merete Billesbølle HADERSLEV   4:44:21 Billesbølle Serigrafi
7 Gitte Glad HADERSLEV   4:44:20 Billesbølle Serigrafi
8 Gitte Sørensen BILLUND   4:37:59 Billund cykelmotion
9 Charlotte Jakobsen BILLUND   4:38:24 Billund Cykelmotion
10 Hanne Boye BRANDE   4:48:03 Brande Motion
11 Kirsten Laursen BRANDE   4:51:36 Brande Motion
12 Claudi Meike Martens BRANDE   4:50:49 Brande Motion
13 Inger Kjærsgaard BRANDE   4:50:48 Brande Motion
14 Tove Hoberg KJELLERUP   4:05:00 Designa MotionCykling
15 Bettina Jepsen FREDERICIA   5:33:59 Emmys Tøser
16 Karen Dalsgaard FREDERICIA   5:33:58 Emmys Tøser
17 Hanne Belling HÅRLEV   7:09:13 Emmys Tøser
18 Christina Belling HÅRLEV   7:09:14 Emmys Tøser
19 Louise Høj KØBENHAVN NV   7:40:55 Emmys Tøser
20 Birthe Høj SAKSKØBING   7:40:53 Emmys Tøser
21 Lis Larsen HERLEV   ene - Herlev bjergged
22 Nanna Krarup BRABRAND   3:49:25 Forhjulet
23 Marianne Vøhlert FREDERICIA   4:27:24 Fredericia Sygehus
24 Ellen Hyldager FREDERICIA   4:27:22 Fredericia Sygehus
25 Mette Nørgaard VEJEN   5:41:21 Frisesdahl
26 Kirsten Kiil VEJEN   5:55:36 Frisesdahl
27 Marianne Jessen VEJEN   3:43:13 Frisesdahl
28 Susanne Kjærgaard VEJEN   5:41:42 Frisesdahl
29 Katrine Becker-larsen ØLSTYKKE   4:20:43 Girl Power
30 Astrid Becker-larsen ØLSTYKKE   4:34:57 Girl Power
31 Ulla Pedersen ØLSTYKKE   6:04:03 Girl Power
32 Birthe Kvistgaard FJERRITSLEV   5:26:12 Han Herred Motioncykelklub
33 Beate Stampe Rasmussen FREDERIKSBERG   iHow
34 Bente Ladegaard RISSKOV   5:46:19 Inge Højgaard
35 Hanne Juul SJOLUND   5:03:36 Kappa
36 Hanne Holden VEJEN   4:48:04 Kappa
37 Helle Ghodt VEJEN   Kappa
38 Karin Johansen ODENSE   Korup cykelmotion
39 Bente Kirch FREDERIKSVÆRK   6:01:33 Løvinderne
40 Annette Pedersen FREDERIKSVÆRK   6:01:34 Løvinderne
41 Helle Sørensen HERLEV   4:08:20 med or657095
42 Marianne Jensen RINGE   5:05:54 Nima Reklame
43 Vibeke Storm RANDERS   Randers Freja Motion
44 Connie Thomsen HERNING   4:43:28 TCM-Tjørring Cykel Motion
45 Inga Barslund HERNING   3:42:42 TCM-Tjørring Cykel Motion
46 Britta Nielsen HERNING   4:43:04 TCM-Tjørring Cykel Motion
47 Inge Lise Winther HERNING   4:42:55 TCM-Tjørring Cykel Motion
48 Elise Cramon HERNING   4:43:05 TCM-Tjørring Cykel Motion
49 Maren Kjær HERNING   4:42:56 TCM-Tjørring Cykel Motion
50 Jette Friis HERNING   4:42:53 TCM-Tjørring Cykel Motion
51 Asta Fink FREDERICIA   5:00:49 Team Herslev
52 Helle Gad FREDERICIA   5:00:48 Team Herslev
53 Jonna Baastrup LÅSBY   4:42:59 Team Jammer
54 Line Christensen NÆSTVED   6:26:51 Team Limo
55 Gyda Christensen NÆSTVED   6:26:54 Team Limo
56 Björg Boe Møller NIBE   5:21:52 Team Lund og Staun
57 Sarah Mortensen SVENSTRUP J   5:22:38 Team Lund og Staun
58 Lone Gammeltoft HORSENS   4:09:06 Team Søvind
59 Hanne Miller HORSENS   Team Søvind
60 Irma Olesen HORSENS   5:04:27 Team Søvind
61 Lone Rasmussen HORSENS   Team Søvind
62 Mette Sørensen HUNDSLUND   3:21:54 Team Søvind
63 Stina Hansen FREDERIKSBERG   4:03:19 Team Tempo Tøser
64 Alexandra Tyrer FREDERIKSBERG   4:03:23 Team Tempo Tøser
65 Stine Abell FREDERIKSBERG   Team Tempo Tøser
66 Janne Bavnhøj HELLERUP   4:03:08 Team Tempo Tøser
67 Tanja Gadegaard KØBENHAVN NV   4:03:14 Team Tempo Tøser
68 Maria Rasmussen KØBENHAVN S.   Team Tempo Tøser
69 Christina Kristensen SMØRUM   Team Tempo Tøser
70 Heidi Bisgaard VALBY   4:03:16 Team Tempo Tøser
71 Lene Sørensen VALBY   4:03:25 Team Tempo Tøser
72 Mette Pedersen VANLØSE   Team Tempo Tøser
73 Fritse Hove HERNING   6:17:12 Team V.L.
74 Annie Kallerup KOLDING   6:18:32 Team V.L.
75 Lis Sejr LYSTRUP   6:15:01 Team V.L.
76 Helle Bertung TJELE   Team V.L.
77 Eva Staal VIBORG   6:19:01 Team V.L.
78 Marie Mikkelsen VIBORG   6:17:09 Team V.L.
79 Lis Frost ÅRHUS C   6:15:33 Team V.L.
80 Lis Anesen SKANDERBORG   3:53:20 Team Virring
81 Rikke Grønlund SKANDERBORG   3:25:33 Team Virring
82 Birthe Bogner SOLBJERG   3:25:35 Team Virring
83 Mette Ø. Thomsen ÅRHUS   3:26:00 Team www.bikes4rent.dk
84 Anne-Mette Andersen HADSTEN   3:52:11 Team www.bikes4rent.dk
85 Lisbeth Crafack ÅRHUS C   3:37:04 Team www.bikes4rent.dk
86 Anne May Jespersen ÅRHUS C   3:25:58 Team www.bikes4rent.dk
87 Karin Jørgensen ÅRHUS C   3:13:31 Team www.bikes4rent.dk
88 Karina Wadsager ÅRHUS C   3:13:35 Team www.bikes4rent.dk
89 Mette Nørtoft ÅRHUS C   3:13:33 Team www.bikes4rent.dk
90 Pernille Aabek ÅRHUS C   3:26:42 Team www.bikes4rent.dk
91 Marianne Bjørn VILDBJERG   4:42:41 Vildbjerg Motion
92 Ulla Olesen VILDBJERG   Vildbjerg Motion
93 Annette Naur ASKEBY   6:14:25  
94 Anette Stender BAGSVÆRD   5:25:08  
95 Susanne Erichsen BEDER   5:38:08  
96 Hanne-grete Andersen BEDER   5:59:57  
97 Charlotte Mortensen BEDER   5:59:26  
98 Lene Oppermann BIRKERØD   5:25:10  
99 Lone Andersen BORUP   5:41:44  
100 Eva Ryberg EGÅ    
101 Maria Møller EGÅ   5:27:04  
102 Hanne Pedersen EGÅ    
103 Hanne Bärthel ESBJERG   5:28:44  
104 Bente Harre FREDERICIA   4:02:40  
105 Frau Dorte Jessen FREDERICIA    
106 Pia Larsen FREDERICIA   4:02:37  
107 Elisabeth Boch FREDERICIA   6:52:22  
108 Inge-lise Ebbensgaard GALTEN   5:48:42  
109 Susanne Clausen GREVE   6:24:34  
110 Else Boe GREVE   6:24:36  
111 Mie Bager HADSTEN   5:21:58  
112 Lisbet Holmriis HADSUND   6:48:44  
113 Vibeke Samuelsen HADSUND   6:48:46  
114 Bente Skovbjerg HAMMEL   6:36:00  
115 Viola Angel HAMMEL   7:00:38  
116 Kirsten Sørensen HASSELAGER   4:09:08  
117 Dorte Prangley HINNERUP   5:32:30  
118 Gitte Thomasen HINNERUP    
119 Lisbeth Sørensen HINNERUP    
120 Jette Stensgaard HINNERUP    
121 Bettina Andersen HINNERUP   5:29:14  
122 Majken Hansen HINNERUP   5:27:01  
123 Kirsten Vindum HORNSLET   5:29:24  
124 Lotte Nielsen HORSENS    
125 Inger Mortensen HORSENS   6:42:06  
126 Mette Jensen HORSENS    
127 Gitte Bræmer HORSENS   6:42:07  
128 Iben Brandenburg HØJBJERG   6:04:00  
129 Inge Højgaard HØRNING   5:46:10  
130 Hanne Hansen IKAST   4:34:54  
131 Birgitte Barnow JORDRUP   6:41:23  
132 Kirsten Bärthel KOLDING   5:28:45  
133 Helene Larsen KOLDING   5:09:56  
134 Tatiana Stukkert KØBENHAVN    
135 Lone Møss KØBENHAVN SV    
136 Lone Sørensen LL. SKENSVED   5:41:43  
137 Katrine Skovmand LYSTRUP   3:48:49  
138 Trine Vase Bendtsen LÅSBY    
139 Inga Holm MÅRSLET   4:33:07  
140 Jette Andersen ODDER   5:49:50  
141 Mette Mølgaard ODDER   5:49:54  
142 Louise Riley ODDER   6:40:36  
143 Sanne Madsen ODDER   6:41:05  
144 Ulla Vognsen ODENSE C   4:44:46  
145 Liselotte Lægteskov ODENSE SV    
146 Susanne Paulsen RANDERS    
147 Ann Christensen RANDERS   4:27:13  
148 Dorte Iversen RANDERS   5:01:47  
149 Hanne Jensen RANDERS   5:01:48  
150 Elsebeth Andersen RANDERS   5:29:20  
151 Jane Henriksen RANDERS    
152 Lisbeth Andersen RINGE   6:18:03  
153 Merete Pedersen RINGSTED   7:15:52  
154 Lise Holving RINGSTED   7:15:54  
155 Inger Raben -pedersen RISSKOV   5:47:27  
156 Solvej Kyng RISSKOV    
157 Ulla Nedergaard RISSKOV   5:38:11  
158 Pernille Rykær RISSKOV   5:46:52  
159 Lisbeth Ermegaard RISSKOV   4:06:03  
160 Nuka Hove RISSKOV    
161 Karen Meyer RISSKOV    
162 Hanne Søgaard RISSKOV   5:12:23  
163 Lene Spanggård RISSKOV   4:16:42  
164 Hannelore Jessen ROSKILDE   5:52:42  
165 Birthe Jessen ROSKILDE   5:52:48  
166 Birhe Larsen RUDKØBING   6:25:45  
167 Birgit Nielsen Nielsen RY   5:45:03  
168 Lene Jørgensen RØNDE   5:41:11  
169 Helle Sørensen RØNDE   5:41:12  
170 Sus Kristensen SILKEBORG    
171 Lisbeth Madsen SILKEBORG   7:12:32  
172 Nanna Ruengkratok SKØDSTRUP   5:05:56  
173 Helle Bønding SKØDSTRUP   4:36:34  
174 Marianne Antonsen SOLBJERG   7:40:15  
175 Heidi Pedersen STENSTRUP    
176 Jette Rasmussen STENSTRUP   6:18:11  
177 Lotte Vigant Madsen STOKKEMARKE   5:49:23  
178 Lone Mejlgaard THISTED    
179 Annette Tjerrild TILST    
180 Christinna Brandi TILST   5:16:27  
181 Susanne Nielsen TOMERUP   3:52:17  
182 Lilli Jensen VALLENSBÆK STR.   5:21:49  
183 Britta Rosenbjerg VALLENSBÆK STR.   5:22:40  
184 Pernille Lund VALLENSBÆK STR.   5:21:50  
185 Tove Larsen VAMDRUP   3:49:21  
186 Louise Naur VANLØSE   6:14:38  
187 Lise-lotte Laursen VIBORG   6:43:04  
188 Tine Jørgensen VIBORG   6:36:11  
189 Marianne Konishi VIBORG   6:36:04  
190 Janne Olesen VIBORG   6:37:21  
191 Lis Hyldgaard VIBORG   6:37:10  
192 Helle Jørgensen VIBORG   5:37:38  
193 Karen Nielsen VIBORG   4:39:51  
194 Annette Schultz VIBORG   6:36:02  
195 Birgitte Grützmeier VIBORG   6:52:25  
196 Elsebeth Refsgaard VIBY   6:42:16  
197 Helle Kling VIBY J    
198 Lone Jensen VIBY J   6:42:30  
199 Kari Førland-larsen VIBY J   5:49:06  
200 Pia Østergaard VILDBJERG   4:34:51  
201 Annette Gertsen VORDINGBORG    
202 Brtt Hemmingsen VÆGGERLØSE   4:11:22  
203 Lis Madsen VÆGGERLØSE   4:11:12  
204 Tina Andersen ÅBYHØJ   6:12:53  
205 Fritze Heide-jørgensen ÅBYHØJ   5:48:44  
206 Julie Holmriis ÅRHUS   6:12:55  
207 Sigrid Larsen ÅRHUS C    
208 Lisbet Larsen ÅRHUS C   6:39:33  
209 FRI        
210 Sanne Mortensen ÅRHUS C   5:41:25  
211 Helen Zacho ÅRHUS C   6:22:30  
212 Tanja Christensen ÅRHUS C   6:22:31  
213 Birgit Harving ÅRHUS C   5:37:41  
214 Rigmor Korsgaard ÅRHUS C.   6:42:19  
215 Birgit Kristensen ÅRHUS N   5:29:22  
216 Dorthe Kern ÅRHUS N   4:39:55  
217 Rikke Østergaard AARHUS N   4:05:59  
218 Kirsten Kejser ÅRHUS V    
219 Mette Brondbjerg ÅRHUS V   5:46:55  
220 Annette Andersen ÅRHUS V    
221 Helle Mathiessen ÅRHUS V    
222 Linda Jensen ÅRSLEV   4:44:22  
223 Bente Frederiksen Helsingør   4:14:36 Team Kronborg Tøserne
224 Anne Mette Nielsen TIKØB   4:14:36 Team Kronborg Tøserne
225 Brith Larsen Helsingør   4:14:39 Team Kronborg Tøserne
226 Irene Kaae Hansen Helsingør   4:14:36 Team Kronborg Tøserne
227 Lise Lotte Høi Espergærde   4:14:38 Team Kronborg Tøserne
228 Else Lund BRANDE   5:03:34 Brande Motion
229 Vivi Drejer HINNERUP   5:06:26  
230 Karin Oksen KOLDING   5:04:20 de fire sønderjyder
231 Lise Bladt KOLDING   5:04:13 de fire sønderjyder
232 Margith Clausen SDR. HYGUM   5:04:19 de fire sønderjyder
233 Ketty Andersen GRAM   5:04:16 de fire sønderjyder
234 Ulla Uldal VOJENS   5:02:04 Æ Vojens Piche
235 Britta Andersen VIBY J   6:39:31  
236 Sandra Valencia Sabro   6:17:02 Team Cult
237 Line  Østergaard Århus N   4:17:38 Århus MTB
238 Agnes Andersen Brønshøj    
239 Sophie Løw Århus N   3:52:15  
240 Lone Jacobsen Herning   4:42:43
241 Lone Mogensen Viborg   6:43:07
242 Jette Nielsen Søften   4:06:14
243 Käthe Ballegaard Søften   4:06:09
244 Trine  Gørup Århus C  
En stor tak til flg. virksomheder som støtter Tour de Femme i 2015:
Anette Harbech Olesen Hansen & Co (Little Miracles) Revision 2 A/S
Aarhus Kommune Hairteam Company Siddebold.dk
Bonnier Hornvarefabrikken Specialized
BKI Foods A/S Jeanne D'Arc Living StoneBros
Bowtech.dk Kelds Kulinariske Kapel Turbine forlaget
Comwell Sport Rebild Bakker Madame Butterfly WeBike Megastore
Cube (BikeToyz) Moesgaard Museum – MOMU Økologisk Landsforening
DermaPharm A/S Naturmælk Øst for Paradis
Ditmer A/S Origo Akupunktur 3fisk
Forlaget Mellemgaard Panacea
grünBAG Quali Denmark

SIDSTE NYT

23. august 2015
Hent dit startnummer hos WeBike
Gider du ikke tidligt op søndag, så hent dit nummer hos WeBike Megastore i Aarhus.
Se tider her...
22. august 2015
Lille ændring af ruten
Odder Kommune bygger ny rundkørsel på Snærildvej og vi tør ikke løbe an på, at asfalten når at blive færdiglagt til løbet.
Læs mere her...
Fra arkivet

“De er så høflige...”
Hør hvad deltagerne siger om TDF...

Se indslag...

Rutekort via Google

Se ruten her...

© 06-2015 // Arrangør:
3fisk reklamebureau