Tour de Femme arrangeres af reklamebureauet 3fisk & den øko-/paleologiske fødevarevirksomhed: StoneBros

Sortér –>
Resultatliste
(Excel, 937Kb)
Startnr. Navn Efternavn By   Tid Hold
87 Karin Jørgensen ÅRHUS C   3:13:31 Team www.bikes4rent.dk
89 Mette Nørtoft ÅRHUS C   3:13:33 Team www.bikes4rent.dk
88 Karina Wadsager ÅRHUS C   3:13:35 Team www.bikes4rent.dk
62 Mette Sørensen HUNDSLUND   3:21:54 Team Søvind
81 Rikke Grønlund SKANDERBORG   3:25:33 Team Virring
82 Birthe Bogner SOLBJERG   3:25:35 Team Virring
86 Anne May Jespersen ÅRHUS C   3:25:58 Team www.bikes4rent.dk
83 Mette Ø. Thomsen ÅRHUS   3:26:00 Team www.bikes4rent.dk
90 Pernille Aabek ÅRHUS C   3:26:42 Team www.bikes4rent.dk
85 Lisbeth Crafack ÅRHUS C   3:37:04 Team www.bikes4rent.dk
5 Jette Bak TRANBJEG J   3:42:40 Bak
45 Inga Barslund HERNING   3:42:42 TCM-Tjørring Cykel Motion
27 Marianne Jessen VEJEN   3:43:13 Frisesdahl
137 Katrine Skovmand LYSTRUP   3:48:49  
185 Tove Larsen VAMDRUP   3:49:21  
22 Nanna Krarup BRABRAND   3:49:25 Forhjulet
84 Anne-Mette Andersen HADSTEN   3:52:11 Team www.bikes4rent.dk
239 Sophie Løw Århus N   3:52:15  
181 Susanne Nielsen TOMERUP   3:52:17  
80 Lis Anesen SKANDERBORG   3:53:20 Team Virring
106 Pia Larsen FREDERICIA   4:02:37  
104 Bente Harre FREDERICIA   4:02:40  
66 Janne Bavnhøj HELLERUP   4:03:08 Team Tempo Tøser
67 Tanja Gadegaard KØBENHAVN NV   4:03:14 Team Tempo Tøser
70 Heidi Bisgaard VALBY   4:03:16 Team Tempo Tøser
63 Stina Hansen FREDERIKSBERG   4:03:19 Team Tempo Tøser
64 Alexandra Tyrer FREDERIKSBERG   4:03:23 Team Tempo Tøser
71 Lene Sørensen VALBY   4:03:25 Team Tempo Tøser
14 Tove Hoberg KJELLERUP   4:05:00 Designa MotionCykling
217 Rikke Østergaard AARHUS N   4:05:59  
159 Lisbeth Ermegaard RISSKOV   4:06:03  
243 Käthe Ballegaard Søften   4:06:09  
242 Jette Nielsen Søften   4:06:14  
41 Helle Sørensen HERLEV   4:08:20 med or657095
58 Lone Gammeltoft HORSENS   4:09:06 Team Søvind
116 Kirsten Sørensen HASSELAGER   4:09:08  
203 Lis Madsen VÆGGERLØSE   4:11:12  
202 Brtt Hemmingsen VÆGGERLØSE   4:11:22  
226 Irene Kaae Hansen Helsingør   4:14:36 Team Kronborg Tøserne
223 Bente Frederiksen Helsingør   4:14:36 Team Kronborg Tøserne
224 Anne Mette Nielsen TIKØB   4:14:36 Team Kronborg Tøserne
227 Lise Lotte Høi Espergærde   4:14:38 Team Kronborg Tøserne
225 Brith Larsen Helsingør   4:14:39 Team Kronborg Tøserne
163 Lene Spanggård RISSKOV   4:16:42  
237 Line  Østergaard Århus N   4:17:38 Århus MTB
29 Katrine Becker-larsen ØLSTYKKE   4:20:43 Girl Power
3 Heidi Soppeland VIDEBÆK   4:27:11 10-4 Tøserne
147 Ann Christensen RANDERS   4:27:13  
4 Dorit Noe VIDEBÆK   4:27:18 10-4 Tøserne
24 Ellen Hyldager FREDERICIA   4:27:22 Fredericia Sygehus
23 Marianne Vøhlert FREDERICIA   4:27:24 Fredericia Sygehus
139 Inga Holm MÅRSLET   4:33:07  
200 Pia Østergaard VILDBJERG   4:34:51  
130 Hanne Hansen IKAST   4:34:54  
30 Astrid Becker-larsen ØLSTYKKE   4:34:57 Girl Power
173 Helle Bønding SKØDSTRUP   4:36:34  
8 Gitte Sørensen BILLUND   4:37:59 Billund cykelmotion
9 Charlotte Jakobsen BILLUND   4:38:24 Billund Cykelmotion
193 Karen Nielsen VIBORG   4:39:51  
216 Dorthe Kern ÅRHUS N   4:39:55  
91 Marianne Bjørn VILDBJERG   4:42:41 Vildbjerg Motion
240 Lone Jacobsen Herning   4:42:43  
50 Jette Friis HERNING   4:42:53 TCM-Tjørring Cykel Motion
47 Inge Lise Winther HERNING   4:42:55 TCM-Tjørring Cykel Motion
49 Maren Kjær HERNING   4:42:56 TCM-Tjørring Cykel Motion
53 Jonna Baastrup LÅSBY   4:42:59 Team Jammer
46 Britta Nielsen HERNING   4:43:04 TCM-Tjørring Cykel Motion
48 Elise Cramon HERNING   4:43:05 TCM-Tjørring Cykel Motion
44 Connie Thomsen HERNING   4:43:28 TCM-Tjørring Cykel Motion
7 Gitte Glad HADERSLEV   4:44:20 Billesbølle Serigrafi
6 Merete Billesbølle HADERSLEV   4:44:21 Billesbølle Serigrafi
222 Linda Jensen ÅRSLEV   4:44:22  
144 Ulla Vognsen ODENSE C   4:44:46  
10 Hanne Boye BRANDE   4:48:03 Brande Motion
36 Hanne Holden VEJEN   4:48:04 Kappa
13 Inger Kjærsgaard BRANDE   4:50:48 Brande Motion
12 Claudi Meike Martens BRANDE   4:50:49 Brande Motion
11 Kirsten Laursen BRANDE   4:51:36 Brande Motion
52 Helle Gad FREDERICIA   5:00:48 Team Herslev
51 Asta Fink FREDERICIA   5:00:49 Team Herslev
148 Dorte Iversen RANDERS   5:01:47  
149 Hanne Jensen RANDERS   5:01:48  
234 Ulla Uldal VOJENS   5:02:04 Æ Vojens Piche
228 Else Lund BRANDE   5:03:34 Brande Motion
35 Hanne Juul SJOLUND   5:03:36 Kappa
231 Lise Bladt KOLDING   5:04:13 de fire sønderjyder
233 Ketty Andersen GRAM   5:04:16 de fire sønderjyder
232 Margith Clausen SDR. HYGUM   5:04:19 de fire sønderjyder
230 Karin Oksen KOLDING   5:04:20 de fire sønderjyder
60 Irma Olesen HORSENS   5:04:27 Team Søvind
42 Marianne Jensen RINGE   5:05:54 Nima Reklame
172 Nanna Ruengkratok SKØDSTRUP   5:05:56  
229 Vivi Drejer HINNERUP   5:06:26  
133 Helene Larsen KOLDING   5:09:56  
162 Hanne Søgaard RISSKOV   5:12:23  
180 Christinna Brandi TILST   5:16:27  
1 Annette Glud HINNERUP   5:21:11 A-Team
2 Anna Therkildsen FERRITSLEV   5:21:11 A-Team
182 Lilli Jensen VALLENSBÆK STR.   5:21:49  
184 Pernille Lund VALLENSBÆK STR.   5:21:50  
56 Björg Boe Møller NIBE   5:21:52 Team Lund og Staun
111 Mie Bager HADSTEN   5:21:58  
57 Sarah Mortensen SVENSTRUP J   5:22:38 Team Lund og Staun
183 Britta Rosenbjerg VALLENSBÆK STR.   5:22:40  
94 Anette Stender BAGSVÆRD   5:25:08  
98 Lene Oppermann BIRKERØD   5:25:10  
32 Birthe Kvistgaard FJERRITSLEV   5:26:12 Han Herred Motioncykelklub
122 Majken Hansen HINNERUP   5:27:01  
101 Maria Møller EGÅ   5:27:04  
103 Hanne Bärthel ESBJERG   5:28:44  
132 Kirsten Bärthel KOLDING   5:28:45  
121 Bettina Andersen HINNERUP   5:29:14  
150 Elsebeth Andersen RANDERS   5:29:20  
215 Birgit Kristensen ÅRHUS N   5:29:22  
123 Kirsten Vindum HORNSLET   5:29:24  
117 Dorte Prangley HINNERUP   5:32:30  
16 Karen Dalsgaard FREDERICIA   5:33:58 Emmys Tøser
15 Bettina Jepsen FREDERICIA   5:33:59 Emmys Tøser
192 Helle Jørgensen VIBORG   5:37:38  
213 Birgit Harving ÅRHUS C   5:37:41  
95 Susanne Erichsen BEDER   5:38:08  
157 Ulla Nedergaard RISSKOV   5:38:11  
168 Lene Jørgensen RØNDE   5:41:11  
169 Helle Sørensen RØNDE   5:41:12  
25 Mette Nørgaard VEJEN   5:41:21 Frisesdahl
210 Sanne Mortensen ÅRHUS C   5:41:25  
28 Susanne Kjærgaard VEJEN   5:41:42 Frisesdahl
136 Lone Sørensen LL. SKENSVED   5:41:43  
99 Lone Andersen BORUP   5:41:44  
167 Birgit Nielsen Nielsen RY   5:45:03  
129 Inge Højgaard HØRNING   5:46:10  
34 Bente Ladegaard RISSKOV   5:46:19 Inge Højgaard
158 Pernille Rykær RISSKOV   5:46:52  
219 Mette Brondbjerg ÅRHUS V   5:46:55  
155 Inger Raben -pedersen RISSKOV   5:47:27  
108 Inge-lise Ebbensgaard GALTEN   5:48:42  
205 Fritze Heide-jørgensen ÅBYHØJ   5:48:44  
199 Kari Førland-larsen VIBY J   5:49:06  
177 Lotte Vigant Madsen STOKKEMARKE   5:49:23  
140 Jette Andersen ODDER   5:49:50  
141 Mette Mølgaard ODDER   5:49:54  
164 Hannelore Jessen ROSKILDE   5:52:42  
165 Birthe Jessen ROSKILDE   5:52:48  
26 Kirsten Kiil VEJEN   5:55:36 Frisesdahl
97 Charlotte Mortensen BEDER   5:59:26  
96 Hanne-grete Andersen BEDER   5:59:57  
39 Bente Kirch FREDERIKSVÆRK   6:01:33 Løvinderne
40 Annette Pedersen FREDERIKSVÆRK   6:01:34 Løvinderne
128 Iben Brandenburg HØJBJERG   6:04:00  
31 Ulla Pedersen ØLSTYKKE   6:04:03 Girl Power
204 Tina Andersen ÅBYHØJ   6:12:53  
206 Julie Holmriis ÅRHUS   6:12:55  
93 Annette Naur ASKEBY   6:14:25  
186 Louise Naur VANLØSE   6:14:38  
75 Lis Sejr LYSTRUP   6:15:01 Team V.L.
79 Lis Frost ÅRHUS C   6:15:33 Team V.L.
236 Sandra Valencia Sabro   6:17:02 Team Cult
78 Marie Mikkelsen VIBORG   6:17:09 Team V.L.
73 Fritse Hove HERNING   6:17:12 Team V.L.
152 Lisbeth Andersen RINGE   6:18:03  
176 Jette Rasmussen STENSTRUP   6:18:11  
74 Annie Kallerup KOLDING   6:18:32 Team V.L.
77 Eva Staal VIBORG   6:19:01 Team V.L.
211 Helen Zacho ÅRHUS C   6:22:30  
212 Tanja Christensen ÅRHUS C   6:22:31  
109 Susanne Clausen GREVE   6:24:34  
110 Else Boe GREVE   6:24:36  
166 Birhe Larsen RUDKØBING   6:25:45  
54 Line Christensen NÆSTVED   6:26:51 Team Limo
55 Gyda Christensen NÆSTVED   6:26:54 Team Limo
114 Bente Skovbjerg HAMMEL   6:36:00  
194 Annette Schultz VIBORG   6:36:02  
189 Marianne Konishi VIBORG   6:36:04  
188 Tine Jørgensen VIBORG   6:36:11  
191 Lis Hyldgaard VIBORG   6:37:10  
190 Janne Olesen VIBORG   6:37:21  
235 Britta Andersen VIBY J   6:39:31  
208 Lisbet Larsen ÅRHUS C   6:39:33  
142 Louise Riley ODDER   6:40:36  
143 Sanne Madsen ODDER   6:41:05  
131 Birgitte Barnow JORDRUP   6:41:23  
125 Inger Mortensen HORSENS   6:42:06  
127 Gitte Bræmer HORSENS   6:42:07  
196 Elsebeth Refsgaard VIBY   6:42:16  
214 Rigmor Korsgaard ÅRHUS C.   6:42:19  
198 Lone Jensen VIBY J   6:42:30  
187 Lise-lotte Laursen VIBORG   6:43:04  
241 Lone Mogensen Viborg   6:43:07  
112 Lisbet Holmriis HADSUND   6:48:44  
113 Vibeke Samuelsen HADSUND   6:48:46  
107 Elisabeth Boch FREDERICIA   6:52:22  
195 Birgitte Grützmeier VIBORG   6:52:25  
115 Viola Angel HAMMEL   7:00:38  
17 Hanne Belling HÅRLEV   7:09:13 Emmys Tøser
18 Christina Belling HÅRLEV   7:09:14 Emmys Tøser
171 Lisbeth Madsen SILKEBORG   7:12:32  
153 Merete Pedersen RINGSTED   7:15:52  
154 Lise Holving RINGSTED   7:15:54  
174 Marianne Antonsen SOLBJERG   7:40:15  
20 Birthe Høj SAKSKØBING   7:40:53 Emmys Tøser
19 Louise Høj KØBENHAVN NV   7:40:55 Emmys Tøser
21 Lis Larsen HERLEV   ene - Herlev bjergged
33 Beate Stampe Rasmussen FREDERIKSBERG   iHow
37 Helle Ghodt VEJEN   Kappa
38 Karin Johansen ODENSE   Korup cykelmotion
43 Vibeke Storm RANDERS   Randers Freja Motion
59 Hanne Miller HORSENS   Team Søvind
61 Lone Rasmussen HORSENS   Team Søvind
65 Stine Abell FREDERIKSBERG   Team Tempo Tøser
68 Maria Rasmussen KØBENHAVN S.   Team Tempo Tøser
69 Christina Kristensen SMØRUM   Team Tempo Tøser
72 Mette Pedersen VANLØSE   Team Tempo Tøser
76 Helle Bertung TJELE   Team V.L.
92 Ulla Olesen VILDBJERG   Vildbjerg Motion
100 Eva Ryberg EGÅ    
102 Hanne Pedersen EGÅ    
105 Frau Dorte Jessen FREDERICIA    
118 Gitte Thomasen HINNERUP    
119 Lisbeth Sørensen HINNERUP    
120 Jette Stensgaard HINNERUP    
124 Lotte Nielsen HORSENS    
126 Mette Jensen HORSENS    
134 Tatiana Stukkert KØBENHAVN    
135 Lone Møss KØBENHAVN SV    
138 Trine Vase Bendtsen LÅSBY    
145 Liselotte Lægteskov ODENSE SV    
146 Susanne Paulsen RANDERS    
151 Jane Henriksen RANDERS    
156 Solvej Kyng RISSKOV    
160 Nuka Hove RISSKOV    
161 Karen Meyer RISSKOV    
170 Sus Kristensen SILKEBORG    
175 Heidi Pedersen STENSTRUP    
178 Lone Mejlgaard THISTED    
179 Annette Tjerrild TILST    
197 Helle Kling VIBY J    
201 Annette Gertsen VORDINGBORG    
207 Sigrid Larsen ÅRHUS C    
209 FRI        
218 Kirsten Kejser ÅRHUS V    
220 Annette Andersen ÅRHUS V    
221 Helle Mathiessen ÅRHUS V    
238 Agnes Andersen Brønshøj    
244 Trine  Gørup Århus C  
En stor tak til flg. virksomheder som støtter Tour de Femme i 2015:
Anette Harbech Olesen Hansen & Co (Little Miracles) Revision 2 A/S
Aarhus Kommune Hairteam Company Siddebold.dk
Bonnier Hornvarefabrikken Specialized
BKI Foods A/S Jeanne D'Arc Living StoneBros
Bowtech.dk Kelds Kulinariske Kapel Turbine forlaget
Comwell Sport Rebild Bakker Madame Butterfly WeBike Megastore
Cube (BikeToyz) Moesgaard Museum – MOMU Økologisk Landsforening
DermaPharm A/S Naturmælk Øst for Paradis
Ditmer A/S Origo Akupunktur 3fisk
Forlaget Mellemgaard Panacea
grünBAG Quali Denmark

SIDSTE NYT

23. august 2015
Hent dit startnummer hos WeBike
Gider du ikke tidligt op søndag, så hent dit nummer hos WeBike Megastore i Aarhus.
Se tider her...
22. august 2015
Lille ændring af ruten
Odder Kommune bygger ny rundkørsel på Snærildvej og vi tør ikke løbe an på, at asfalten når at blive færdiglagt til løbet.
Læs mere her...
Fra arkivet

“De er så høflige...”
Hør hvad deltagerne siger om TDF...

Se indslag...

Rutekort via Google

Se ruten her...


© 06-2015 // Arrangør:
3fisk reklamebureau